Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Otaczaj się aktywnymi ludźmi

Otaczaj się aktywnymi ludźmi
Opadasz z sił, wieczorem nie masz na nic ochoty, czujesz się zmęczony? Kiedy wreszcie masz chwilę dla siebie, wyskakujesz ze znajomymi na piwo i słusznie, czasem trzeba się odstresować. Ale są inne metody. Squash, gra w piłkę, a może basen? Po treningu zawsze możesz iść na coś lekkiego i pogadać. Jeśli chcesz być zdrowszy, spędzaj więcej czasu z aktywnymi ludźmi.

Okazuje się, że w powiedzeniu Z kim przystajesz, takim się stajesz jest wiele prawdy. Prowadzono wiele badań na temat tego, że osoby, które przebywają wśród ludzi odnoszących sukcesy zawodowe, same mają większe szanse na powodzenie w tej sferze życia. To samo tyczy się kwestii towarzyskich. Thaler i Sunstein w książce Nudge podają jeszcze jedną zależność: osoby, które nawiązują znajomości z ludźmi dbającymi o zdrowy tryb życia są szczuplejsze. Powód jest prosty: wspólnie chodzimy na kawę czy lunch, czasem świadomie a czasem nie kopiujemy nawyki żywieniowe naszych bliskich. Do tego często zaczynamy razem chodzić na zajęcia fitness, a zamiast na piwo umawiamy się na squasha czy basen.

My dodamy jeszcze jedną rzecz: ludzie aktywni fizycznie są dużo szczęśliwsi. Mają pasję, wysiłek wspomaga produkcję endorfin, a na domiar wszystkiego podczas treningów odreagowujemy stres. Warto otaczać się ludźmi aktywnymi nie tylko dlatego, że łatwiej nam będzie zadbać o linię, ale przede wszystkim dlatego, że możemy sobie nawzajem przekazywać pozytywną energię.

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl