Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Spalanie tłuszczu bez stymulantów i pobudzenia - co wybrać?

Spalanie tłuszczu bez stymulantów i pobudzenia - co wybrać?
Wszyscy szukamy drogi na skróty. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z zadaniem tak trudnym i monotonnym, jak redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa sylwetki. W tym okresie codziennie zmagamy się m.in. z nieustannym odczuciem głodu, walką z pokusami, aby nie zjeść zbyt dużo, ze zwiększoną aktywnością ruchową - dla niektórych jest to powrót do niej po wielu latach.

To wszystko sprawia, że chcemy ten proces jak najbardziej skrócić. Pewnego rodzaju powiewem bryzy może być w tym momencie dołożenie spalacza tłuszczu. Jednak większość z nich zawiera, zresztą bardzo słusznie, składniki oddziałujące na zwiększenie naszej motywacji i chęci do działania. Najczęściej są one popularnie nazywane pobudzaczami. Najbardziej chyba znanym pobudzaczem jest zawarta w m.in. kawie, kofeina.

Jednak nie każdy jest tak szczęśliwy, że może wspomagać się całą linią pobudzaczy. Są osoby, które źle się czują nawet po wypiciu filiżanki kawy. Są tacy, którzy gdy wypiją kawę o godzinie 17, nie mogą spać pół nocy.

Co jeśli nie chce stosować spalaczy ze stymulantami? Czy wtedy jestem na gorszej pozycji?

Niekoniecznie! Musisz jednak skierować swój wzrok w inne miejsce. Musisz uważnie czytać etykiety spalaczy tłuszczu i wypatrywać m.in. składników, które są omówione w tym artykule. 

Inozytol

Inozytol wchodzi w skład błon komórkowych. Jest zaliczany do cukrów a jego działanie wspierające wysiłek dietetyczny mający na celu poprawę sylwetki, może być wielokierunkowe. Chyba największą zaletą inozytolu w okresie redukcji tkanki tłuszczowej jest jego możliwy wpływ na zmniejszenie częstotliwości występowania napadów objadania się. Często bowiem może się dziać tak, że osoba na diecie redukcyjnej rygorystycznie przestrzega otrzymanego od dietetyka planu. Dzieje się tak jednak do czasu, a wtedy następuje chwila słabości i jeden lub kilka kolejnych posiłku, zamienia się w niekończącą ucztę. Najczęściej skutkuje to tym, że wszystko to, co “zaoszczędzono” w trakcie pilnowania diety, zostaje w parę chwil utracone albo co gorsza, ilość zjadanych kalorii przekracza ten pułap. To z kolei często powoduje pominięcie kolejnych posiłków, a co za tym idzie zwiększone odczucie głodu. Tak powstaje błędne koło, które najczęściej kończy się porzuceniem marzeń. 

Cholina

Ten wydaje się niepozorny związek organiczny rozpuszczalny w wodzie, odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie tłuszczów. Dodatkowo jest potrzebny w zapewnieniu poprawnej pracy wątroby, układu mięśniowego i nerwowego. A każdy z nich musi być w swojej topowej formie, w trakcie przeprowadzania redukcji tkanki tłuszczowej. 

L-karnityna i Zielona herbata

Znakomicie działają ręka w rękę m.in. w transporcie kwasów tłuszczowych do miejsca ich utlenienia/spalenia oraz w efektywności samego procesu ich spalania. 

Jednak proces redukcji tkanki tłuszczowej to jedno, a ostatnie szlify, aby pokazać idealną sylwetkę to drugie. Tutaj mogą pomóc ekstrakty z dwóch roślin:

Pokrzywa i Mniszek zwyczajny

Czasem bywa tak, że niski poziom tkanki tłuszczowej jest maskowany przez nadmiar wody w organizmie. W tradycyjnej medycynie zarówno pokrzywa, jak i mniszek zwyczajny stosowane były od dawna, celem zwiększenia wytwarzania moczu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.