Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zumba – czyli tańcz i chudnij

W ostatnich latach, za sprawą telewizyjnych show i kilku kinowych hitów jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej stał się taniec. Szkoły tańca robią furorę, a zapisują się do nich ludzie w różnym wieku. Taniec jest nie tylko umiejętnością, która pozwala nawiązywać towarzyskie relacje w klubach disco, ale także znakomity trening dla całego ciała, który pozwala poprawić kondycję i wygląd znosząc jednocześnie napięcie psychiczne i dając uczucie spełnienia i relaksu.

Szczególną uwagę warto poświęcić tutaj Zumbie, która niedawno dotarła do Polski i błyskawicznie zyskała sobie popularność jako połączenie tańca i aerobiku. Zapisy na Zumbę oferują bardzo często kluby fitness i centra rekreacji ruchowej, a zarówno instruktorzy jak i uczestnicy kursów jednogłośnie podkreślają, że taniec ten znakomicie kształtuje sylwetkę pomagając pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a co szczególnie istotne - dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i pozwala uwolnić „wewnętrzną energię”.

Zumba wywodzi  się z Kolumbii, taniec ten powstał w latach 90. XX wieku dzięki choreografowi znanemu jako "Beto" (Alberto Perez), dla którego inspiracją były tańce latynoamerykańskie. Plotka głosi, że Zumba powstała przypadkowo, Beto przez pewien czas pracował jako instruktor fitness, któregoś dnia jednak, zapomniał zabrać płyt z muzyką na zajęcia, więc musiał improwizować. Ponieważ miał w samochodzie płyty z utworami latynoamerykańskimi, to postanowił je wykorzystać do przeprowadzenia zajęć. Uczestnicy zareagowali wyjątkowo pozytywnie co skłoniło Pereza do rozpoczęcia pracy nad nową formą aktywności łączącej ze sobą elementy tańca i fitness. Zumba zyskała sobie wyjątkową popularność w ciągu zaledwie kilkunastu tygodni.

Zumba jest wyjątkowo energetyczna i – prosta, nie trzeba bowiem być doświadczonym tancerzem,  by  nauczyć się Zumby! Można powiedzieć, że Zumba to rodzaj aerobiku, któremu towarzyszą gorące, latynoamerykańskie rytmy. Taniec ten pozwala uwolnić ukryte pokłady energii, a fakt że kroki są bardzo łatwe sprawia, że już po kilku próbach uczestnicy „łapią” rytm i tańczą czerpiąc z tego satysfakcję i radość. W zajęciach może uczestniczyć młodzież, dorośli, osoby starsze, zarówno kobiety, jaki i mężczyźni. Zumba stanowi znakomitą alternatywę dla nudnego zdaniem wielu biegania, czy innych form monotonnej aktywności fizycznej.

Zumba pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i nadać sylwetce sprężystości i jędrności. Wyraźnie poprawi się także wydolność i kondycja układu krążenia. Szczególnie wart podkreślania jest odprężający potencjał tej formy aktywności - chociaż każdy wysiłek fizyczny (o ile nie jest morderczo intensywny) pomaga znieść napięcie psychiczne, to jednak taniec w tej materii jest zdecydowanie najskuteczniejszy. Dodatkowo efekt ten można wzmocnić ćwicząc razem ze znajomymi.

Reasumując, w czasach w których szczególną popularnością cieszy się taniec, warto zainteresować się Zumbą – łączy ona w sobie elementy tańca i fitness, jest prosta, energetyczna i niezwykle skuteczna w kształtowaniu sylwetki. 

Źródła: http://www.zumba.com/about/

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.