Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kiwi świetne dla serca

Kiwi świetne dla serca
Warzywa i owoce stanowią cenne uzupełnienie diety w witaminy, składniki mineralne oraz inne bioaktywne związki, takie jak flawonoidy i kwasy organiczne. Regularne spożywanie owoców, może stanowić element profilaktyki wielu chorób, w tym miażdżycy. Ostatnie dwie dekady to okres prowadzenia intensywnych badań nad wpływem konsumpcji owoców i warzyw na wybrane parametry fizjologiczne.

Grupa naukowców z Uniwersytetu w Oslo postanowiła sprawdzić wpływ spożywania 2 lub 3 sztuk kiwi dziennie przez okres 4 tygodni na aktywność płytek krwi, która gdy jest podwyższona – zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy. Podobnie jak przyczyniać się do tego procesu może również podwyższony poziom lipidów we krwi . Przy okazji więc zbadany też został wpływ konsumpcji owoców na poziom triacylogliceroli (triglicerydów) i cholesterolu LDL (tzw. złego cholesterolu).
Po wykonaniu pomiarów okazało się, iż prosty zabieg żywieniowy polegający na regularnym spożywaniu owoców kiwi zmniejszył agregację płytek krwi o 15% oraz spowodował obniżenie poziomu triacylogliceroli w plazmie o 18%. Oznacza to, że składniki zawarte w tych owocach mają silny potencjał antymiażdżycowy. Warto więc uwzględnić kiwi w swojej diecie.