Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy wartko kupić przedtreningówkę?

Czy wartko kupić przedtreningówkę?
Suplementy przedtreningowe mają na celu zwiększyć naszą wydolność, siłę oraz efektywność podczas treningu. Przedtreningówki są naprawdę pomocne w chwilach, gdy potrzebujemy dodatkowego „kopa”.  Czym właściwie są przedtreningówki i jakie są zalety z ich stosowania?

Czym są przedtreningówki?

Przedtreningówka to suplement stosowany, jak sama nazwa wskazuje, przed treningiem. Jest to mieszanka, bądź pojedyncza substancja, mająca za zadanie stymulowanie naszego układu nerwowego, mięśni, nasilenie spalania tłuszczu oraz odżywienie mięśni. Przedtreningówki bardzo często są złożone z kofeiny, guaraniny, beta-alaniny, argininy, kreatyny, cytruliny, l-tyrozyny itp., czyli substancji, które mają na celu zwiększenie naszego potencjału treningowego. W zależności od producenta, substancje oraz ich ilość w poszczególnych suplementach mogą się różnić. Z tego powodu warto zaufać sprawdzonym producentom oraz pozytywnym opiniom osób, które próbowały tych produktów, jeżeli chodzi o suplementy przedtreningowe.

Przedtreningówki - dla kogo są przeznaczone?

Przedtreningówki, choć najczęściej kojarzone z siłownią i kulturystyką, mają również zastosowanie w innych sportach i są przeznaczone prawie dla wszystkich, nie tylko dla zaawansowanych sportowców. Warto stosować się do sugestii producenta podczas ich stosowania i stosować je rozważnie, jednak nawet na początku naszej przygody z siłownią możemy je wdrożyć, jako suplementację.

Co więcej, przedtreningówki, jak już wcześniej zostało wspomniane, nie są przeznaczone wyłącznie dla kulturystów i stałych bywalców siłowni, ale również dla sportowców innych dyscyplin, takich jak sporty wytrzymałościowe czy sporty walki. Dlaczego warto je stosować na siłowni, jak również np. na treningach sportów walki?

Zalety przedtreningówek

Ile razy mieliśmy gorszy dzień, podczas którego byliśmy zmęczeni po pracy czy po prostu nie mieliśmy nastroju na jakąkolwiek aktywność fizyczną, a niestety był to nasz dzień treningowy? Co zrobić w takim przypadku? Odpuścić trening i położyć się spać? Nie! W takim przypadku z pomocą przychodzą nam przedtreningówki, które oprócz odpowiedniej motywacji również stawiają nas na nogi i pozwalają wykonać naprawdę dobry trening.

Przedtreningówki nie tylko pobudzają nas m.in. za sprawą zawartej kofeiny i innych pobudzających substancji, ale również pozwalają na wykorzystanie naszego potencjału na dużo wyższym poziomie. Jest to związane ze sporą ilością wykorzystanych substancji, które zwiększają naszą koncentrację, poprawiają funkcjonowanie mięśni czy układu nerwowego, jak również pozwalają na lepsze odżywienie mięśni posiłkiem potreningowym czy kreatyną, poprzez korzystne rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Przedtreningówki nie służą wyłącznie, jako zamiennik kawy w celu pobudzenia, ale również pozwalają nam wykonać dużo bardziej efektywny i intensywny trening.

Na co warto uważać i z czym może wiązać się nieprzestrzeganie zaleceń producenta?

W większości przypadków nie należy się martwić, jest to po prostu nowy bodziec dla naszego organizmu. Warto po prostu zacząć od mniejszej dawki i sprawdzić, jak nasz organizm reaguje na poszczególne komponenty suplementu przedtreningowego. Przedawkować można wszystko i  nie szukać nadmiernego pobudzenia w zwielokrotnionych dawkach produktu. Samo przedawkowanie kawy bywa nieprzyjemne. Jeśli czujesz się nadmiernie pobudzony po pierwszej dawce, kolejną weź mniejszą.

Podsumowanie

Suplementy przedtreningowe mają wiele zalet. Dzięki nim nasz trening jest wydajny i efektywny. Pozwalają nam one na spalenie większej ilości tłuszczu poprzez zwiększoną potliwość i sprawiają, że każdy trening jest wykonany na 100%. Jeżeli jednak stosujemy je wg zaleceń oraz korzystamy z zaufanych suplementów, mogą one diametralnie poprawić nasz trening i efekty sylwetkowe. Warto wypróbować rożne warianty i wybrać coś dla siebie - Sprawdź 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.