Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Gdzie kupować suplementy?

W dzisiejszych czasach suplementy diety kupić można wszędzie, zarówno w stacjonarnych i internetowych sklepach sportowych, aptekach jak i marketach, osiedlowych sklepach spożywczych i drobnych sklepikach. Sporą popularnością cieszą się też oferty na serwisach aukcyjnych oraz firmy oferujące rozmaite preparaty w sprzedaży bezpośredniej. Stąd też nasuwa się pytania: gdzie najlepiej kupować preparaty i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie?

Bez wątpienia miejsce zakupu produktu, niezależnie czy jest to hamburger, perfum, żelazko czy suplement diety jest kwestią dość istotną z wielu powodów. Po pierwsze, dokonując zakupu w niesprawdzonym miejscu, nie mamy żadnej pewności, że nabyty produkt spełnia normy prawne, jest bezpieczny, czy choćby – skuteczny. Przykładowo na serwisach aukcyjnych niektórzy sprzedawcy oferują preparaty zawierające niedozwolone substancje hormonalne jako suplementy diety, zakup takiego środka i jego stosowanie może więc mieć opłakane skutki. Podobnie też, w okresie przedwakacyjnym jak grzyby po deszczu powstają strony internetowe zachwalające właściwości ultra nowoczesnego środka dostępnego tylko i wyłącznie w tym jednym miejscu. Niestety najczęściej są to niedziałające buble lub preparaty o niskiej skuteczności za dość duże pieniądze.

W przypadku suplementów sprzedawanych przez akwizytorów liczyć się należy z tym, że w ich cenę wliczony jest zysk osoby, która nam owy specyfik oferuje oraz zysk szeregu osób, które są „wyżej” w owym systemie zarobkowym. Mało tego, fakt że produkt „przyszedł” do naszego domu również wliczony jest w jego cenę. Tak więc choć sprzedaż bezpośrednia jest wygodna dla klienta, to oferowane w niej produkty są zazwyczaj o wiele droższe niż odpowiedniki dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Poza tym, nieraz do samych produktów dołączona jest obszerna ideologia.

Sprawdzony sklep stacjonarny lub internetowy

Dużo lepiej wygląda sytuacja w sprawdzonym sklepie sportowym stacjonarnym bądź internetowym. Pierwsza opcja jest dobra, jeśli mamy zamiar zakupić jeden środek i chcemy poradzić się „na żywo” sprzedawcy, zaletą opcji drugiej jest natomiast niższy koszt preparatów (sklepy internetowe mają zazwyczaj o wiele niższą marżę), do ceny doliczyć należy jednak koszt wysyłki, tak więc zakupy są naprawdę opłacalne przy trochę większym zamówieniu niż fiolka magnezu. Poza tym, sklep internetowy jest „najbliżej”, bo suplement możemy nabyć nie wychodząc z domu.

Apteka

Pewnym miejscem jest także apteka, podobnie jak w sprawdzonych sklepach sportowych dostępne tam produkty powinny być bezpieczne i skuteczne. Często jednak ceny oferowanych w nich suplementów są wyższe niż odpowiedników dostępnych w sklepach sportowych, choć można też nieraz trafić na naprawdę atrakcyjne promocje.

Podsumowanie

Suplementy diety najlepiej kupować w miejscach sprawdzonych takich jak stacjonarne i internetowe sklepy sportowe oraz apteki. Sprzedaż bezpośrednia jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej kosztowny, a zakup na podejrzanych aukcjach i dziwnych stronach internetowych – jest rozwiązaniem ryzykownym. W razie wątpliwości dotyczących danego sprzedawcy czy specyfików jakie ma w ofercie, warto zasięgnąć opinii na forach sportowych lub udać się do innego sklepu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.