Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co lepsze – Hero Pump czy ExtremAll?

Wybór odpowiedniego preparatu przedtreningowego nie jest dziś zadaniem prostym. Na rynku suplementów diety dostępnych jest wiele środków, zawierających rozmaite substancje, które – jak przekonują informacje zawarte na etykietach – w sposób skojarzony wspomagają zdolności wysiłkowe i poprawiają komfort treningu. W dużym uproszczeniu środki te można podzielić na takie, które zawierają stymulanty i na te, które są ich pozbawione. Jedne i drugie suplementy mają swoje zastosowanie, ale należy dobierać je wg indywidualnych potrzeb. Zagadnienie te można w sposób przejrzysty objaśnić posługując się przykładami wysokiej klasy środków firmy AllNutrition takich jak ExtremAll i Hero Pump.

Hero Pump od podszewki

Receptura suplementu przedtreningowego „Hero Pump” opracowana została w sposób pozwalający poprawić komfort treningu, polepszając zdolności wysiłkowe i potęgując efekt tzw. pompy mięśniowej. Efekt ten udało się uzyskać dzięki zastosowaniu efektywnie działających składników, w dawkach umożliwiających pełne wykorzystanie ich potencjału. Za odczuwane już od pierwszych porcji skutki działania tego suplementu odpowiedzialne są substancje takie jak:

 • Alfaketoglutaran argininy (AAKG) i jabłczan cytruliny – czyli aminokwasy uczestniczące w cyklu przemian biochemicznych, ukierunkowanych na neutralizację toksycznego amoniaku i wpływające zarazem na proces syntezy tlenku azotu – wewnątrzustrojowego indywiduum chemicznego rozszerzającego światło naczyń krwionośnych, a tym samym poprawiającego ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanki mięśniowej. W efekcie zastosowania dużych dawek alfaketoglutaranu argininy i jabłczanu cytruliny zaobserwować można efekty takie jak nasilenie pompy mięśniowej, zmniejszenie uczucie zmęczenia, polepszenie parametrów wysiłkowych, usprawnienie regeneracji powysiłkowej i zmniejszenie opóźnionej bolesności mięśniowej.
 • Jabłczan i monohydrat kreatyny – kreatyna jest substancją, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. W skrócie, dla przypomnienia: związek ten wykazuje działanie ergogeniczne i anaboliczne, wpływając na poprawę siły mięśniowej, zwiększając uwodnienie komórek mięśniowych i nasilając proces syntezy białek szybkokurczliwych.
 • Beta-alanina – aminokwas ten wraz z histydyną współtworzy dipeptyd zwany karnozyną, posiadający właściwości regulujące pH wewnątrz komórek mięśniowych i pozwalający na dłuższe kontynuowanie wysiłku.
 • Tauryna – kolejny aminokwas mogący wpływać na zdolności wysiłkowe oraz na przepływ krwi przez tkanki, dodatkowo pełniący funkcję neurotransmitera.
 • Witamina B6 – pośrednio wpływa na gospodarkę azotową organizmu, syntezę aminokwasów i produkcję neuroprzekaźników. Związek ten poprawia także wykorzystanie magnezu przez organizm.

Dla kogo Hero Pump?

Hero Pump na tle innych preparatów przedtreningowych wyróżnia się nie tylko zawartością wysokich dawek składników aktywnych (dzięki czemu jego działanie jest mocno odczuwalne), ale także brakiem stymulantów takich jak kofeina.

Dzięki tej właściwości środek ten może być śmiało stosowany przez osoby, które:

 • źle reagują na kofeinę – niekiedy substancja ta wywołuje rozdrażnienie, przyspieszenie pulsu, niepokój, bezsenność,
 • trenują w godzinach wieczornych – po naładowanych stymulantami przedtreningówkach niekiedy zasnąć jest trudno, co może paradoksalnie pogarszać proces regeneracji powysiłkowej,
 • chcą łączyć preparaty przedtreningowe z termogenikami, które w zdecydowanej większości przypadków zawierają już spore dawki kofeiny – dzięki temu nie dochodzi do dublowania tej substancji.

Powyższe cechy preparatu Hero Pump przedstawione zostały jako walory, ale trzeba pamiętać, że niektórzy sportowcy i niektóre osoby rekreacyjnie trenujące na siłowni poszukują środków, które oprócz innych właściwości wykazują także działanie pobudzające. Ze względu na tą właśnie okoliczność powstał preparat „ExtremAll”.

ExtremAll – jakich efektów się spodziewać?

ExtremAll to odpowiednio zmodyfikowana wersja preparatu Hero Pump. Wprowadzone w składzie korekty pozwalają na uzyskanie bardziej kompleksowego efektu, obejmującego nie tylko nasilenie zjawiska „pompy mięśniowej”, ale także wyraźne pobudzenie do działania, zmniejszenie zmęczenia i zwiększenie chęci oraz zapału do wykonywania wysiłku. Dodatkowym walorem preparatu ExtremAll jest dodatek ekstraktu roślinnego o działaniu adaptogennym, czyli – wspomagającym proces adaptacji do obciążeń psychicznych i fizycznych. Dzięki umiejętnemu połączeniu substancji zwiększających syntezę tlenku azotu z ergogenikami, adaptogenami i stymulantami powstała kompleksowa formuła dla osób poszukujących silnych wrażeń.

ExtremAll oprócz substancji zawartych w składzie preparatu Hero Pump zawiera także:

 • kofeinę – jest to związek o powszechnie znanych i szeroko opisywanych w literaturze fachowej właściwościach pobudzających. Kofeina użyta w odpowiedniej dawce pozwala także poprawić zdolności wysiłkowe i nasilić wydatkowanie energii (co może być dodatkowym atutem dla osób, które chcą zmniejszyć poziom zatłuszczenia sylwetki),
 • ekstrakt z różeńca górskiego – znany ze swoich właściwości adaptrogennych, wspomagający procesy pozwalające organizmowi przystosować się do fundowanych mu obciążeń psychicznych i fizycznych,
 • ekstrakt z buraka – będący źródłem nieorganicznych azotanów nasilających proces syntezy tlenku azotu,
 • witaminę B1 – regulującą przebieg przemian energetycznych oraz – wg niektórych danych – poprawiającą refleks,
 • kwas foliowy – obniżający poziom szkodliwej homocysteiny i wpływający na procesy związane z aktywnością tlenku azotu.

Dla kogo ExtremAll?

ExtremAll to preparat przedtreningowy rekomendowany sportowcom i osobom trenującym rekreacyjnie, które oprócz działania nasilającego efekt pompy mięśniowej chcą też innych korzyści związanych z poprawą wydolności fizycznej i zmniejszeniem negatywnych skutków stresu psychicznego oraz fizycznego na organizm. Extremall zawiera wyraźnie odczuwalne dawki prekursorów tlenku azotu i kofeiny (co pozwala na uzyskanie efektu pobudzającego do działania) oraz dodatek różeńca górskiego w ilości, która pozwala uzyskać efekty notowane w badaniach naukowych.

Dzięki powyższym właściwościom środek ten może być śmiało stosowany przez osoby, które:

 • potrzebują pobudzenia przed wysiłkiem,
 • dobrze reagują na kofeinę,
 • trenują w godzinach porannych lub wczesno-popołudniowych,
 • nie planują łączyć preparatów przedtreningowych z innymi środkami zawierającymi duże ilości kofeiny.

Podsumowanie

Zarówno Hero Pump jak i ExtremAll to środki przedtreningowe w sposób odczuwalny wpływające na przebieg sesji wysiłkowych, z tym że różnią się one pewnymi właściwościami. Hero Pump to środek dla osób, które nie potrzebują, bądź nie chcą, dodatkowego pobudzenia przed treningiem, a w zamian oczekują nasilenia efektu pompy mięśniowej, poprawy wydolności i regeneracji. Preparat ten znakomicie sprawdzi się w sytuacji, gdy wysiłek przypada na późne godziny wieczorne. Dla odmiany ExtremAll to przedtreningówka dla osób oczekujących pobudzenia i wyraźnego zmniejszenia zmęczenia. Ze względu na obecność kofeiny i różeńca górskiego środek ten znakomicie nadaje się do stosowania przy treningach wykonywanych w godzinach porannych, okołopołudniowych lub nawet wczesnopopołudniowych – np. po męczącym dniu w pracy.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.