Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy ponowne zamknięcie siłowni oznacza pożegnanie się z formą?

Czy ponowne zamknięcie siłowni oznacza pożegnanie się z formą?
Decyzją naszego Rządu siłownie ponownie zostały zamknięte. Co z formą, co z postanowieniami, ambicjami i pasją? Czy brak dostępu do siłowni musi oznaczać zakończenie naszej sportowej "kariery"?

Dla wielu z nas jest to z pewnością spore ograniczenie niczym cios zadany w policzek osób aktywnych. Jednak nie można się załamywać, należy szukać innych możliwości, czasem wykazać się fantazją.

Co wpływa na utrzymanie formy?

Siłownia sama w sobie nie jest jedynym  narzędziem dzięki, któremu możemy szlifować formę i sylwetkę. Nasza forma uzależniona jest przede wszystkim od zaangażowania, zrozumienia wielu czynników  i bycia konsekwentnym.

Numerem jeden  zawsze będzie odpowiednia dieta, dalej higiena życia-rezygnacja z używek, odpowiednia dawka dobrego jakościowo snu i oczywiście aktywność fizyczna, zarówno ta na treningu, jak i ta w życiu codziennym.

Czy brak dostępu do siłowni musi oznaczać przerwę w dążeniu do formy?

Wcale nie musisz rezygnować z treningu. Co prawda siłownia daje większe możliwości, choćby ze względu na większą przestrzeń oraz ilość sprzętu, ale to nie znaczy, że na jakiś czas nie można się przenieść do swojego mieszkania.

Czego potrzebujesz?

Trochę miejsca, wygodny strój i pozytywne nastawienie. Możesz zainwestować w drobny sprzęt mogący urozmaicić Twoje treningi, np. gumy oporowe, taśmy TRX, piłkę, hantle, a jeśli masz więcej miejsca i możliwości finansowe, to nawet ławeczkę, sztangę czy jakiś sprzęt cardio, np. rowerek stacjonarny, orbitrek.

Czy musisz mieć gotowy plan treningowy?

Teoretycznie nie musisz, ale jeśli do tej pory trenowałeś na siłowni z planem, to warto żebyś swój plan przeniósł na warunki domowe. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać poziom motywacji. Plan treningowy to dobry krok do zachowania dyscypliny – jest coś do zrobienia i trzeba to zrobić, a nie szukać wymówki w stylu „Siłownie zamknięte - to przeczekam na kanapie”. To znaczy możesz tak zrobić, ale z pewnością nie spodobają Ci się skutki...

A co z dietą?

Dieta to główny czynnik  odpowiadających za sukces Twojej formy. Jeżeli dopiero co rozpocząłeś redukcję, wdrażając w życie trening oraz dietę, to możesz czuć się nieco zdezorientowany w obecnej sytuacji. To że ćwiczyć możesz także w domu, to już wiesz. A co z dietą?

Zamknięte siłownie nie są powodem do odpuszczania w tym temacie. Nadal masz możliwość wybierania zdrowych, nieprzetworzonych produktów oraz pilnowania kaloryczności. Jeżeli uznasz, że Twoja aktywność zmaleje, możesz nieco obniżyć ilość spożywanych kalorii, ale podejdź do tej kwestii na spokojnie. Najważniejsze by cały czas dbać o jakość posiłków. Siedzenie w domu sprzyja podjadaniu, dlatego też nie ograniczaj kalorii zbyt mocno, gdyż może być Ci ciężko odmówić sobie przekąski. Usługi on-line w tym zakresie są na bardzo wysokim poziomie, najlepsi trenerzy i dietetycy już dawno "przenieśli" się do Internetu.

Czy zamknięte siłownie to duży problem dla osób aktywnych?

Nie będziemy ukrywać, że jest to problem. Nikt nie lubi ograniczeń, szczególnie jeśli już wpadł w rutynę i traktuje aktywność jak część swojego życia. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja nie potrwa długo i że każdy znajdzie sposób na to, by pozostać aktywnym.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.