Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak przyspieszyć wzrost mięśni?

Jak przyspieszyć wzrost mięśni?
Niesamowite przyrosty masy mięśniowej nigdy nie przychodzą z dnia na dzień. Musisz na nie zapracować. Możesz jednak działać tak, aby zmaksymalizować efekty swojej pracy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w osiągnięciu założonego celu.

Kluczem efektywnego treningu jest progresywne przeciążenie

Podstawą zasadą niezbędną do wzrostu siły i rozmiaru mięśni jest progresywne przeciążenie. Oznacza to, że potrzebujesz zwiększać intensywność swoich treningów. 

Progresję można uzyskać zwiększając intensywność, poprzez zwiększanie stosowanego obciążenia, jak i przez zwiększenie objętości, przykładowo przez dodanie dodatkowej serii.

Pamiętaj jednak o podstawowej zasadzie, gdy intensywność rośnie, objętość spada.

Liczy się konsekwencja

Drugą ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chcemy osiągać ogromne zyski, jest konsekwencja. Nawet najlepszy plan nie zadziała, jeśli nie będzie wykonywany konsekwentnie.

Skorzystaj ze sprawdzonych suplementów

Kreatyna, beta-alanina i białko serwatkowe to trzy podstawowe suplementy, które przynoszą ogromne zyski w kontekście budowy masy mięśniowej. 

Zwracaj uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń

Ćwiczenia pomagają nabrać mięśni i są dla nas bezpiecznie tylko wtedy, gdy są wykonywane poprawnie. Poświęć czas na naukę prawidłowego wykonania ćwiczeń. W przeciwnym razie otrzymujesz tylko ułamek korzyści, które możesz dzięki nim osiągnąć.

Wysypiaj się

Badania wykazały, że osiem godzin snu na dobę (w porównaniu do pięciu godzin) może zwiększyć poziom testosteronu o 15%. Ma to ogromny wpływ na Twoje zdolności do regeneracji i budowy masy mięśniowej. Jeśli chcesz być silny, umięśniony i szczupły, w pierwszej kolejności zadbaj o sen.

Nie zapominaj o regeneracji

Codzienne treningi i brak odpowiedniej regeneracji to szybka droga do wypalenia się i narażanie się na ryzyko kontuzji. Pamiętaj, że Twoje mięśnie nie rosną w czasie treningu, a wtedy, gdy odpoczywasz!

Dbaj o swój styl życia

Zdrowy styl życia, w tym ograniczenie spożycia alkoholu i palenia papierosów, to ważna część procesu związana z budową masy mięśniowej. Nie chodzi o to, że nie możesz wypić jednego piwa z kolegami, możesz. Jednak ciągłe imprezowanie, duża ilość alkoholu, kac – z pewnością nie pomogą Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

W prostocie tkwi siła

Nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu i wymyślnych planów treningowych. Skoncentruj się na podstawach i sprawdzonych ćwiczeniach. Pamiętaj, że nie ma drogi na skróty. Na efekty musisz zapracować.

Nie zapominaj o odżywianiu

Same treningi nie wystarczą, jeśli nie będziesz zwracać uwagi na to, co i ile jesz.

Bądź zorganizowany

Dobrym pomysłem jest prowadzenie dziennika treningowego i żywieniowego. Pozwoli Ci to mieć kontrolę nad całym procesem. 

Podsumowanie

Jeśli masz problem z zaplanowaniem aktywności i ułożeniem diety, skorzystaj z pomocy trenerów i dietetyków serwisu PoTreningu.pl.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.