Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?
Na zewnątrz nadal zbyt gorąco i ciężko jest Ci zmotywować się do ćwiczeń? Ciągle odkładasz trening na później? Nie jesteś sam. Większość z nas odkłada ćwiczenia i dbanie o swoje zdrowie na później, nawet jeśli powoduje to stres i źle wpływa na nasze samopoczucie.

Z pomocą kilku prostych technik będziesz mógł lepiej zmotywować się do ćwiczeń i pokonać prokrastynację, nawet kiedy za oknem upał i nie masz ochoty się ruszać. Wyznaczanie osiągalnych celów, wybieranie przyjemnych zajęć fitness i ćwiczenia z przyjacielem to tylko kilka sposobów na pokonanie prokrastynacji, czyli "nałogowa" skłonność do zwlekania lub odkładania tego, co powinniśmy, lub należy zrobić.

Wyznacz osiągalne cele

Jednym ze sposobów na utrzymanie motywacji do ćwiczeń jest wyznaczanie sobie realistycznych celów każdego dnia. Jeśli nie ćwiczyłeś przez jakiś czas, daj ciału przyzwyczaić się do wysiłku. Zacznij powoli i stopniowo zwiększaj poziom swojej aktywności, wyznaczając sobie małe cele. Stopniowo dodawaj więcej każdego dnia. W ten sposób unikniesz przemęczenia mięśni i poczujesz satysfakcję z osiągania małych sukcesów w drodze do celu, ponieważ bardziej niż wynik liczy się wytrwałość w dążeniu do celu. 

Zacznij od 15 minut

Zdaniem ekspertów, w chwili kiedy borykamy się z prokrastynacją warto dać sobie 10 lub 15 minut na ćwiczenia. Często bywa tak, że już po kilku ćwiczeniach pobudza się nasze ciało i mózg, sprawiając że jesteśmy bardziej zmotywowani i mamy chęć na więcej. 

Wybierz przyjemne formy ćwiczeń

Jednym z powodów, dla których ludzie unikają ćwiczeń, jest to, że uważają je za nudne lub męczące. Zastanów się, jakie rodzaje aktywności lubisz najbardziej, a czego naprawdę nie lubisz. Każdy powinien znaleźć idealną dla siebie formę ćwiczeń. Jeżeli nie lubisz uczucia gorąca i pocenia się podczas treningu, spróbuj rozważyć pływanie. A kiedy czujesz, że marnujesz dzień podczas ćwiczeń w klubie fitness, wybierz zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak spacery, jogging lub jazda na rowerze.

Ćwicz z przyjacielem

Jeśli nie lubisz ćwiczyć w pojedynkę, znajdź partnera do ćwiczeń. Ktoś kto jest na Twoim poziomie sprawności i lubi te same zajęcia co Ty. Świadomość, że zobowiązałeś się do spotkania z przyjacielem na zajęciach aerobiku lub na jodze, zmotywuje Cię do dotrzymania obietnicy. Ćwiczenie z kimś, kogo lubisz, z pewnością będzie przyjemniejsze.

Nagradzaj siebie

Aby pozostać zmotywowanym w drodze do swojego celu, regularnie się nagradzaj. Zdrowa przekąska po treningu, nowy strój do ćwiczeń lub wieczorne wyjście ze znajomymi z klubu fitness, mogą być dobrym sposobem na nagrodzenie siebie za trzymanie się celów fitness.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.