Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jazda na rolkach odchudza lepiej niż bieganie

Jazda na rolkach odchudza lepiej niż bieganie
Chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów? Bieganie wydaje Ci się nudne i nużące? Zamień buty na rolki i ciesz się z wrażeń jakie zapewnia ten rodzaj aktywności. Wbrew temu co myślisz jazda na rolkach nie jest zarezerwowana jedynie dla nastolatków - jeździć może praktycznie każdy kto jest w stanie o własnych siłach chodzić i biegać. Lista korzyści wynikająca z regularnej aktywności fizycznej jest wręcz nieoceniona.

Spalisz więcej kalorii

Każda forma aktywnej rekreacji jest pod tym względem lepsza niż siedzenie przed TV lub przed komputerem. Chociaż widok sunących chodnikiem rolkarzy może sprawiać wrażenie, że sport ten wymaga nie tyle kondycji co dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi, to w praktyce okazuje się, że podczas rolkowej sesji można spalić więcej kalorii niż w czasie joggingu.

Lepiej ukształtujesz mięśnie

Podczas jazdy na rolkach zaangażowanie mięśni kończyn dolnych jest większe niż ma to miejsce w przypadku klasycznego joggingu. Lepiej pracują przede wszystkim mięsnie czworogłowe i pośladkowe. Jazda na rolkach w przeciwieństwie do biegów posiada pewien potencjał kształtujący mięśnie, co biorąc pod uwagę pracę nad estetyką sylwetki jest kwestią niezmiernie istotną.

Ochronisz stawy

Choć w praktyce jazda na rolkach może stwarzać zdecydowanie większe ryzyko nagłych urazów, to tak naprawdę okazać się może bardziej przyjazna dla stawów niż bieganie – zwłaszcza po chodniku. Bieganie związane może być z „kumulowaniem się” mikrourazów w łąkotce, co po pewnym czasie prowadzić może do pojawienia się zmian degeneracyjnych i poważnych kontuzji. Rekreacyjna jazda na rolkach ze względu na płynny charakter ruchów nie niesie za sobą takich zagrożeń.

Spędzisz miło czas

Jazda na rolkach w przeciwieństwie do joggingu może być źródłem intensywnych wrażeń, zwłaszcza jeżeli jeździmy w grupie czy też – z bliską nam osobą. Niezwykle ważnym jest by aktywność fizyczna stanowiła nie tyle przymus i katorgę („muszę schudnąć 3kg!”), co formę rekreacji i zabawy. W ten sposób nie tylko pogłębia się relaksujący wpływ wysiłku fizycznego, ale także zwiększa nasze zaangażowanie w systematyczne kontynuowanie treningów.

Wnioski

Jazda na rolkach to znakomity sposób spędzania wolnego czasu, który nie tylko pomoże Ci ukształtować mięsnie ud i pośladków czy spalić nadmiar tłuszczu, ale także dostarczy satysfakcji. Pokonywanie kolejnych barier i nabywanie nowych umiejętności poprawia poczucie własnej wartości i atrakcyjności oraz daje siłę do zmagań z codziennymi wyzwaniami.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.