Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jeśli lato, to …. nad wodą

Na zewnątrz słonecznie i gorąco. Jeśli tylko mamy możliwość to uciekamy z szarych, nagrzanych aglomeracji i piękne letnie dni spędzamy nad wodą. Na plaży można się opalać i słodko leniuchować, ale dla osób z natury aktywnych taka forma odpoczynku staje się po chwili męcząca. Na szczęście jeziora, rzeki, morze stwarzają wiele ciekawych opcji na aktywną rekreację.

Kajaki

W wielu miejscach, w których przybywają turyści, można wypożyczyć różnoraki sprzęt pływający. Jednym z najbardziej popularnych są kajaki. Nikomu, kto kajakiem pływał, nie trzeba przybliżać zalet tej dyscypliny, ale jeśli ktoś jeszcze nie próbował, to jest to opcja, którą polecamy i z której zdecydowanie warto skorzystać. Prócz przyjemności z przebywania na wodzie i świeżym powietrzu, relasku, wyciszenia oraz możliwości podziwiania widoków, jest to świetna forma treningu.

Prócz ćwiczenia mięśni kończyn górnych, zmuszamy do pracy mięśnie pleców, zwłaszcza najszersze grzbietu. Również angażujemy mięśnie klatki piersiowej, a także mięśnie brzucha. Pływanie kajakiem jest jednocześnie bardzo dobrym sposobem na spalanie tłuszczu. Godzina wiosłowania na kajaku pozwoli nam spalić około 330 kcal.

Rower wodny

Innym bardzo popularnym sposobem rekreacji dostępnym na praktycznie wszystkich odkrytych akwenach i kąpieliskach jest przejażdżka rowerem wodnym. Jest to rozrywka polecana osobom z dziećmi, dla których taki „rejs” będzie dużą atrakcją, a dorośli będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić trening nóg.

Pedałowanie na rowerze wodnym zbliżone jest do ćwiczenia na stacjonarnym rowerze poziomym, polecane jest osobom z problemami pleców. Dodatkową zaletą rowerów wodnych, jest to, że nie wymagają od użytkowników praktycznie żadnych umiejętności czy uprawnień. Jako jego jedną z licznych zalet należy wymienić bezpieczeństwo - jest właściwie niewywracalny i niezatapialny. Dodatkowo, podobnie jak kajak, żaglówka i deska windserfingowa, nie zanieczyszcza środowiska.

Żaglówka

W wielu miejscach, zwłaszcza nad jeziorami, można wypożyczyć niewielkie jachty żaglowe. By cieszyć się tą formą rekreacji, niezbędne przejście przeszkolenia żeglarskiego, na ogół przy wypożyczaniu żaglówki obowiązkowo należy posiadać i pokazać patent co najmniej żeglarza jachtowego.

Żeglowanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu nad wodą. Szum wiatru i fali, które przecina kadłub jachtu działa relaksująco, a ciągła praca, którą należy wykonywać przy balastowaniu, wybieraniu szotów i utrzymywaniu jachtu na kursie, powoduje zaangażowanie wszystkich partii mięśniowych.

Windsurfing

Bardzo popularny w ciągu ostatnich kilkunastu lat windsurfing, to forma spędzania czasu nad wodą, która wymaga przeszkolenia przez instruktora. Gdy jednak poświęcimy kilka godzin na naukę pod czujnym okiem fachowca i zaczniemy sami pływać, odkryjemy olbrzymią przyjemność jaką da nam ta forma aktywności ruchowej. Podobnie jak żeglarstwo prawidłowe pływanie na desce z żaglem angażuje wszystkie partie mięśniowe w stopniu dużo większym. Wzmacnia nogi, mięśnie kończyn górnych a także mięśnie pleców, klatki i brzucha.

Nad wodą nudzić się nie można.Pobyt nad morzem czy jeziorami nie musi oznaczać lenistwa i leżenia plackiem na słońcu. Spędzając przyjemnie, aktywnie czas, można jednocześnie zrobić bardzo dobry trening.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.