Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

On trenuje, ona nie (chce)… - jak żyć?

On trenuje, ona nie (chce)… - jak żyć?
Dwa poprzednie artykuły („Niećwiczący mężczyzna oczami aktywnej kobiety - związek (nie)idealny” oraz „Życie z trenującą dziewczyną – o tym musisz wiedzieć!” spotkały się z Waszym dużym zainteresowaniem, a także z prośbami, by poruszyć kwestię relacji: żyjący sportem, trenujący mężczyzna i stroniąca od jakiejkolwiek formy aktywności ruchowej kobieta – widziane okiem męskim. Zastanawiałam się jak „ugryźć” temat i w jaki sposób opisać problem z punktu widzenia mężczyzny sama będąc kobietą (aktywną).

Przeprowadziłam – wśród ćwiczących panów – małą ankietę, wyciągnęłam wnioski i to z nimi właśnie za chwilę się zapoznacie. Także… jak żyć w relacji, kiedy on trenuje, a ona nie (chce) – okiem męskim, lecz dłonią damską pisane. Przyznam szczerze, że niektóre wypowiedzi jednostek płci brzydkiej były dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Drodzy panowie (i panie także) jeżeli macie swoje przemyślenia w tym temacie – wyraźcie swoje poglądy, zapraszam do dyskusji w komentarzach, lecz proszę, by do tematu podejść weekendowo – z małym przymrużeniem oka.

Niećwiczący mężczyzna oczami aktywnej kobiety - związek (nie)idealny

Życie z trenującą dziewczyną – o tym musisz wiedzieć!

„Jeżeli nie chce, niech nie ćwiczy!”

Takie stwierdzenie „przewinęło się” wielokrotnie wśród wypowiedzi mężczyzn. Podkreślali jednak, że kobieta musi mieć własne życie, własne hobby/zainteresowania, coś, co będzie dla niej tak samo istotne, jak dla nich trening.

Ciekawe jest – co zauważyli także panowie – kobiety bardzo często  (bez wywierania na nie presji, namawiania ze strony partnera) same decydowały się na rozpoczęcie aktywności ruchowej, prosiły o pomoc w doborze ćwiczeń, wykazywały zainteresowanie dietą, angażowały się w przygotowanie posiłków, a także same modyfikowały dotychczasowy sposób odżywiania. W takiej sytuacji panowie czuli się doceniani, akceptowani, dumni, że mogą się “wykazać” i być pomocni swojej kobiecie.

Kiedy padło pytanie, jaka byłaby decyzja, gdyby ich partnerka zażądała natychmiastowego zrezygnowania z treningów, praktycznie 100% ćwiczących mężczyzn odpowiedziało, że w trybie natychmiastowym zmieniliby kobietę na taką, która będzie potrafiła zaakceptować jego pasję, świadomą że świat nie kręci się tylko wokół jej osób, jej potrzeb i jej “widzimisię”.

Warto pamiętać, że “związek” to relacja, w którą zaangażowane są dwie osoby, ale - o tym często się zapomina - one nagle nie przeistaczają się w wytwór trzeci, czyli  w “my”. Niezmiernie istotne jest, by każdy z partnerów miał własną przestrzeń życiową, by mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje, by mógł się spełniać jako “ja”. Oczywiście bardzo istotne jest także to, by znaleźć wspólną płaszczyznę, by mieć wspólne hobby, by potrafić i chcieć spędzać czas razem.