Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pole dance - zmysłowa forma aktywności fizycznej

Coraz częściej w ofertach profesjonalnych klubów fitness pojawia się w pole dance, czyli dyscyplina sportowa łączące w sobie elementy gimnastyki i tańca... na rurze! Historia pole dance sięga 1920 roku i można powiedzieć, iż wywodzi się on z środowisk cyrkowych, natomiast z czasem został przeniesiony do barów i nabrał erotycznego charakteru. Natomiast od 2000 roku obserwuje się promowanie pole dance jako dyscypliny sportowej - szczególnie atrakcyjnej dla kobiet. Pole dance pozbawiony elementów zbyt, nazwijmy to - kontrowersyjnych nie stracił na zmysłowości, natomiast doskonale wpływa na formę sportową.

Jakie korzyści przynosi pole dancing?

Wbrew pozorom to niezwykle wymagająca i dyscyplina sportowa. Sprawia, że ciało staje się bardziej sprężyste, a także nabiera gibkości. Poprawie ulega sprawność fizyczna i kondycja. Pole dance to prawdziwa walka ze słabościami, która wpływa na samopoczucie i zdecydowanie poprawia pewność siebie.

Czy są ograniczenia wiekowe?

Wiele kobiet chciałoby spróbować tańca na rurze, natomiast wydaje im się, że są za stare. Jest to jednak irracjonalna wymówka, gdyż zgodnie z opiniami instruktorek pole dancing oraz samych uczestniczek, nigdy nie jest za późno na naukę. Dlatego też pole dancing trenują zarówno dwudziestolatki jak i kobiety po czterdziestce.

Czy pole dance jest tylko dla wysportowanych kobiet?

Oczywiście, że nie! Trudno oczekiwać, aby osoba początkująca posiadała te same umiejętności, co ktoś kto trenuje kilka czy kilkanaście lat, ale przygotuj się na to, iż nawet przy odrobinie zaangażowania dość szybko zrobisz postępy.

Czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny sprzęt?

Oprócz rury tak naprawdę nie potrzeba żadnych dodatkowych gadżetów. Wystarczy strój sportowy, odrobina talku i pozytywne nastawienie. Nie jest wymagane nawet specjalistyczne obuwie - instruktorzy zalecają początkującym, aby swoja przygodę z tańcem na rurze rozpoczynali na boso.

Pole dance to ciekawa propozycja dla kobiet, które uważają, iż typowe zajęcia na siłowni są po prostu nudne. To świetny pomysł na relaks i spędzanie wolnego czasu, dzięki któremu kompleksowo zadbać można o figurę i kondycje oraz w sprzyjających warunkach – zaskoczyć niejednego mężczyznę. Pole dance to propozycja nie tylko dla młodych dziewczyn, ale także dla bardziej dojrzałych pań.  Nie zwlekaj zatem i zapytaj w najbliższym klubie fitness o zajęcia z tańca na rurze!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.