Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trening pilates poprawi Twój seks

Trening pilates poprawi Twój seks
Wszyscy chcemy mieć lepszy seks. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niezależnie od tego, czy chcemy być bardziej sprawni i wysportowani, bardziej śmiali, bardziej zmysłowi, czy też po prostu chcemy czerpać jak najwięcej przyjemności z seksu - zawsze jest miejsce na poprawę. I dlaczego nie dążyć do jak najlepszego seksu, skoro mamy na to wpływ?

Jedną z aktywności fizycznych, która może pomóc w poprawie sprawności seksualnej, jest joga. Dziś jednak skupimy się na pilatesie, który jest również niesamowitym narzędziem, które pomoże Ci urozmaicić Twoje życie seksualne.

W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób Pilates może pomóc we wzmocnieniu mięśni dna miednicy oraz mięśni tułowia, a także poprawić posturę ciała. Wszystkie wymienione czynniki mogą mieć duży wpływ na Twoje życie seksualne.

Oddychanie

Wszystkie ćwiczenia, nie tylko Pilates, zaczynają się od oddychania. Większość ludzi pomija i bagatelizuje tę kwestię. U dziewięciu na dziesięć osób, na skutek wzięcia głębokiego oddechu, zaobserwujemy uniesienie klatki piersiowej. Brzuch natomiast pozostanie na miejscu, a wydech będzie trwał tylko trzy sekundy. Efektywne ćwiczenia i świetny seks wymagają od ciała prawidłowego oddychania i optymalnego przepływu tlenu, który znacznie poprawia wytrzymałość i wzmacnia zmysły. Prawidłowe oddychanie pozwala skupić się na danej chwili i przeżywaniu danego momentu.

Ćwicz oddech

Usiądź po turecku (ze skrzyżowanymi nogami) na poduszce. Staraj się trzymać wyprostowane plecy i klatkę wypiętą do przodu. Oddychaj przez nos, weź powoli głęboki wdech i skup się na brzuchu. Gdy nabierasz powietrza brzuch powinien się unosić. Spraw, by wydech trwał dłużej, niż wdech. Obserwuj, jak brzuch opada po wypuszczeniu powietrza. Skupienie się na oddychaniu podczas seksu nie tylko wzmacnia zmysły, ale działa również na zwiększenie wytrzymałości. Seks trwa więc dłużej, a doznania są silniejsze.

Skup się na mięśniach dna miednicy

Nie powinno być dla nikogo wielkim zaskoczeniem to, że po oddychaniu skupiamy się na mięśniach dna miednicy.

Mięśnie dna miednicy (MDM) znajdują się u podstawy brzucha i są przymocowane do miednicy. Prawidłowa praca nad mięśniami dna miednicy powoduje wiele niejasności. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pracują te mięśnie, idź do toalety i wstrzymaj oddawanie moczu na chwilę. Tak właśnie działają MDM. To właśnie nad tymi mięśniami musisz pracować, aby wzmocnić dno miednicy. Pamiętaj jednak, że wstrzymanie moczu nie jest dobrym ćwiczeniem! Stosujemy to raczej jedynie, jako test sprawności naszych MDM.

Jak ćwiczyć MDM?

Usiądź w wygodnej pozycji, wykonaj ruch podobny do wstrzymywania moczu, przytrzymaj do pięciu sekund. Zrelaksuj się przez maksymalnie osiem sekund i powtórz. Możesz to zrobić w 10 rundach. MDM należy ćwiczyć codziennie w dużej ilości powtórzeń. Dlatego proponujemy wykonanie opisanego ćwiczenia do trzech razy dziennie. Zawsze pamiętaj o oddychaniu i upewnij się, że ramiona i górna część ciała są ogólnie zrelaksowane.

Jeśli odczuwasz ból podczas seksu, ćwiczenia dna miednicy mogą znacznie to zmniejszyć. Mocniejsze MDM mogą również zwiększyć odczucia podczas seksu i złagodzić dyskomfort.

Pamiętaj jednak, że problematyczne mogą być zarówno zbyt słabe MDM, jak i zbyt spięte MDM. W celu oceny stanu mięśni dna miednicy i potrzeby ich ewentualnego rozluźnienia, warto udać się na wizytę do fizjoterapeuty urologicznego.

Wznosy bioder

Wznosy bioder są fantastyczne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, w treningach pilates. Silne pośladki pomogą Ci w wielu pozycjach seksualnych.

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i rozstawionymi nogami na szerokość ramion. Połóż ramiona na ziemi wzdłuż ciała. Zanim zaczniesz, weź głęboki oddech! Skoncentrowanie się na oddychaniu daje możliwość zsynchronizowania umysłu i ciała. Napnij brzuch i pośladki. Utrzymując napięcie, podnieś biodra, przytrzymaj trzy sekundy mocne spięcie w górze i powoli opuść ciało na matę i wypuść powietrze.

Wznosy bioder wzmacniają mięśnie dna miednicy, mięśnie korpusu oraz pośladki.

Deadbug

Połóż się na podłodze, unieś do góry ręce i ugięte w kolanach nogi. Twoim zadaniem jest zaangażowanie do pracy mięśni korpusu. Zanim zaczniesz, weź głęboki oddech. Trzymaj mocno napięty brzuch, dolna część pleców dociśnięta do podłoża, powoli opuszczaj przeciwną rękę i nogę, wypuszczając jednocześnie powietrze. Wracając nogą i ręką do pozycji wyjściowej, nabierz powietrze.

Podsumowanie

Pilates stawia duży nacisk na prawidłowe oddychanie, dzięki czemu zdecydowanie poprawi Twoją koncentrację oraz świadomą pracę ciała. Zwiększony zakres koncentracji i większa świadomość ciała to doskonałe narzędzia do lepszego skupienia się na danej chwili, a to może zdziałać cuda podczas seksu. Dodatkowo wzmocnisz pośladki, korpus i mięśnie dna miednicy. Twoje ciało będzie sprawniejsze i bardziej wytrzymałe, a Twój seks stanie się lepszy. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.