Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pływasz? Zobacz, jak pielęgnować włosy!

Chlor powoduje rozdwajanie końcówek, zmianę koloru włosów i niekorzystnie oddziałuje na pH skóry. Ale bez obaw - eksperci nie pozwolą Wam odczuć negatywnych skutków kąpieli w basenie. Chcesz wiedzieć, jak zadbać o to, by włosy były zawsze piękne i zdrowe? Wystarczy zapamiętać tylko 5 kroków!

Twoje włosy nie ucierpiały po kontakcie z chlorowaną wodą? Jesteś w niewielkiej grupie szczęściarzy. Niektóre problemy wynikają z trybu życia, rodzaju skóry i witalności organizmu - twój widocznie się im oparł. Nie oznacza to jednak, że sytuacja się nie zmieni. O tym, jak zadbać o włosy, mówią specjaliści z Degażerii.

Krok 1: zadbaj o włosy od wewnątrz

Przemyśl swoją dietę. Pamiętaj, by była bogata w witaminy A i E. Znajdziesz je w olejach roślinnych, jajach, mleku, marchwi, brokułach, słodkich ziemniakach. Odpowiednio zbilansowane posiłki wzmocnią włosy i paznokcie. Możesz też wspomóc się gotowymi suplementami, które znajdziesz w aptece. Namawiamy jednak do czerpania energii z naturalnych składników.

Krok 2: zainwestuj w dobry czepek

W sklepach znajdziecie czepki wykonane z lateksu, materiału, gumy czy silikonu, a także te dwuwarstwowe i neoprenowe. Warto zainwestować w taki, który zneutralizuje działanie chlorowanej wody. Musi zatem dobrze przylegać do głowy i nie zsuwać się w czasie pływania. Upewnij się też, że jego zakładaniu i zdejmowaniu nie towarzyszy kępka wyrwanych włosów.

Krok 3: profilaktyka na basenie

Istnieją dwie szkoły. Pierwsza z nich namawia do przemywania włosów świeżą wodą przed wejściem do basenu, by zredukować tempo wchłaniania chloru w ich włókna. Druga zaś koncentruje się na jak najszybszym usunięciu szkodliwych substancji dopiero po pływaniu. Zachęcamy do połączenia tych dwóch strategii.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wtarcie odżywki we włosy, a następnie założenie na nie czepka. Efekt jest podwójny: fryzura zyskała ochronę, a czepek stabilność.

Krok 4: przede wszystkim nawilżanie

Zatroszcz się o dobre kosmetyki. Nie zrażaj się ich wysoką ceną - te z „najwyższej półki” są z reguły dużo bardziej wydajne. Zwróć uwagę, by ich składnikiem nie był alkohol - niepotrzebnie obciąża on włosy. Dobra maska je zregeneruje i doda blasku. Skonsultuj dobór produktów ze swoją fryzjerką lub fryzjerem.

Krok 5: regularne wizyty w salonie fryzjerskim

Nigdzie nie dowiesz się tyle o kondycji włosów, co w dobrym salonie fryzjerskim. Te zniszczone właśnie tam uzyskają fachową pomoc. Specjaliści zdiagnozują ich stan i zalecą najodpowiedniejszą terapię regeneracyjną. Pamiętaj także o regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek - ten prosty zabieg automatycznie wzmocni włosy.

Jeśli odpowiednio zadbamy o włosy, pływanie w basenie powinno być czystą przyjemnością. Koniec z szorstkimi, porowatymi i plączącymi się kosmykami.

 Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.