WOW! PROMOCJA BLACK FRIDAY -50%! -50% na wszystkie plany dieta i trening z kodem "BLACKFRIDAY" Skorzystaj z promocji

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Pływasz? Zobacz, jak pielęgnować włosy!

Pływasz? Zobacz, jak pielęgnować włosy!
Chlor powoduje rozdwajanie końcówek, zmianę koloru włosów i niekorzystnie oddziałuje na pH skóry. Ale bez obaw - eksperci nie pozwolą Wam odczuć negatywnych skutków kąpieli w basenie. Chcesz wiedzieć, jak zadbać o to, by włosy były zawsze piękne i zdrowe? Wystarczy zapamiętać tylko 5 kroków!

Twoje włosy nie ucierpiały po kontakcie z chlorowaną wodą? Jesteś w niewielkiej grupie szczęściarzy. Niektóre problemy wynikają z trybu życia, rodzaju skóry i witalności organizmu - twój widocznie się im oparł. Nie oznacza to jednak, że sytuacja się nie zmieni. O tym, jak zadbać o włosy, mówią specjaliści z Degażerii.

Krok 1: zadbaj o włosy od wewnątrz

Przemyśl swoją dietę. Pamiętaj, by była bogata w witaminy A i E. Znajdziesz je w olejach roślinnych, jajach, mleku, marchwi, brokułach, słodkich ziemniakach. Odpowiednio zbilansowane posiłki wzmocnią włosy i paznokcie. Możesz też wspomóc się gotowymi suplementami, które znajdziesz w aptece. Namawiamy jednak do czerpania energii z naturalnych składników.

Krok 2: zainwestuj w dobry czepek

W sklepach znajdziecie czepki wykonane z lateksu, materiału, gumy czy silikonu, a także te dwuwarstwowe i neoprenowe. Warto zainwestować w taki, który zneutralizuje działanie chlorowanej wody. Musi zatem dobrze przylegać do głowy i nie zsuwać się w czasie pływania. Upewnij się też, że jego zakładaniu i zdejmowaniu nie towarzyszy kępka wyrwanych włosów.

Krok 3: profilaktyka na basenie

Istnieją dwie szkoły. Pierwsza z nich namawia do przemywania włosów świeżą wodą przed wejściem do basenu, by zredukować tempo wchłaniania chloru w ich włókna. Druga zaś koncentruje się na jak najszybszym usunięciu szkodliwych substancji dopiero po pływaniu. Zachęcamy do połączenia tych dwóch strategii.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wtarcie odżywki we włosy, a następnie założenie na nie czepka. Efekt jest podwójny: fryzura zyskała ochronę, a czepek stabilność.

Krok 4: przede wszystkim nawilżanie

Zatroszcz się o dobre kosmetyki. Nie zrażaj się ich wysoką ceną - te z „najwyższej półki” są z reguły dużo bardziej wydajne. Zwróć uwagę, by ich składnikiem nie był alkohol - niepotrzebnie obciąża on włosy. Dobra maska je zregeneruje i doda blasku. Skonsultuj dobór produktów ze swoją fryzjerką lub fryzjerem.

Krok 5: regularne wizyty w salonie fryzjerskim

Nigdzie nie dowiesz się tyle o kondycji włosów, co w dobrym salonie fryzjerskim. Te zniszczone właśnie tam uzyskają fachową pomoc. Specjaliści zdiagnozują ich stan i zalecą najodpowiedniejszą terapię regeneracyjną. Pamiętaj także o regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek - ten prosty zabieg automatycznie wzmocni włosy.

Jeśli odpowiednio zadbamy o włosy, pływanie w basenie powinno być czystą przyjemnością. Koniec z szorstkimi, porowatymi i plączącymi się kosmykami.

 Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

W artykule mówimy o: Uroda Ladies