Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

10 prostych sposobów na poprawę energii życiowej

10 prostych sposobów na poprawę energii życiowej
Zdrowie kojarzy nam się zwykle z dobrym samopoczuciem, brakiem bólu, energią. Dbamy o dietę, aktywność fizyczną, ale często zapominamy o życiowej energii, o pozytywnym nastawieniu do życia i łatwości w pokonywaniu wyzwań dnia codziennego.

Czasami jednak wydaje nam się, że pomimo tego, że o siebie dbamy, to gdzieś tam odczuwamy ogólny brak energii życiowej. Towarzyszy nam apatia, zniechęcenie do większej aktywności i najchętniej zamknęlibyśmy się w domu, żeby nikt nam nie wchodził w drogę.

Niżej opisujemy 10 prostych sposobów na zwiększenie energii życiowej i przywrócenie równowagi psychicznej. Spróbuj, a znowu poczujesz radość i spokój w tym pędzącym i chaotycznym świecie.

Oddychaj

Może to dziwna wskazówka, ale wielu z nas nie zauważa własnego oddechu. Oddech to nasze życie, ale kiedy jesteśmy zestresowani lub ciągle się gdzieś spieszymy, to często go spłycamy, co pozbawia nasze komórki cennego tlenu. Poświęć teraz chwilę, aby wziąć głęboki wdech życia, dostarczając tlen przez cały nos. Minimum kilka razy dziennie spróbuj "poczuć", że oddychasz.

Zaczerpnij świeżego powietrza

Świeże, krążące powietrze, zapach drzew, odgłosy ptaków i liści, słońce… To jest to, czego potrzebujesz i na co zawsze znajdziesz czas! Wyjdź na spacer (choćby bardzo krótki) albo po prostu otwórz okno. Ta prosta i niewymagająca czynność łączy nas z otoczeniem i przypomina, że jesteśmy częścią większej całości. Wsłuchaj się w dźwięki przyrody i poczuj, jak wraca Ci energia życiowa.

Postaw siebie na pierwszym miejscu

Brzmi samolubnie? Ani trochę! Stawianie siebie na pierwszym miejscu nie oznacza, że jesteś ponad innymi. Oznacza to, że troszczysz się o siebie i swoje dobre samopoczucie. Bez zdrowia i dobrego samopoczucia nie możemy włożyć pozytywnej energii we wszystko, co robimy. Dobrze jest powiedzieć nie, zostać od czasu do czasu w domu, wziąć gorącą kąpiel i tak po prostu zadbać o własne potrzeby. Kiedy jesteśmy wypoczęci (umysł i ciało), możemy ponownie wyruszyć w świat. Pozwól sobie na ciszę i spokój, wyrzuć wszystkie sprawy ze swojego umysłu, nawet na kilka minut. Zasługujesz na to!

Pij więcej wody

Nasze ciała składają się przede wszystkim z wody! Woda oczyszcza nasze ciała i pomaga dostarczyć składniki odżywcze do naszych komórek, daje nam energię. Zacznij pić po przebudzeniu i popijaj przez cały dzień, aby zwiększyć energię i zdrowie.

Jedz więcej zielonych warzyw i owoców

Zieleń to kolor życia. To także kolor chlorofilu, zielonego składnika roślin będącego materialnym przejawem niematerialnej energii słonecznej. Warzywa i owoce w swojej surowej postaci są substancjami alkalicznymi, które są niezbędne do utrzymania właściwej równowagi pH naszego organizmu.

Rozciągaj się, tańcz, ćwicz i baw się

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia, ale często kładziemy tak duży nacisk na trening, założony plan, na swoje cele, że w końcu ta czynność staje się obowiązkiem. Czasami warto odejść od planu i zrobić to, na co się ma ochotę, choćby to miał być spacer do lasu, zabawa ze zwierzakiem, trucht zamiast biegu na wyścigi. Jeśli czujesz, że wszystko Cię przytłacza, zrób coś po prostu na luzie, bez żadnej presji. Taki rodzaj aktywności dostarczy Ci mnóstwo pozytywnej energii.

Uśmiechaj się

Podobno śmiejąc się zmieniamy chemię naszego ciała! Wypróbuj to. Uśmiechaj się bez powodu, sam do siebie, rozmawiając przez telefon, wysyłając SMS-y lub pisząc wiadomość. Nie tylko sprawi to, że poczujesz się dobrze, ale także osoby z otoczenia odczują, że bije od Ciebie coś dobrego.

Posprzątaj wokół siebie

Istnieje silny związek między bałaganem w Twojej przestrzeni fizycznej a tej emocjonalnej. Wyrzuć wszystko, co już ci nie służy, a co leży i zagraca Twoje mieszkanie lub miejsce pracy. Ciesz się poczuciem wolności, kiedy zwolnisz trochę osobistej przestrzeni.

Zrób sobie wolne od urządzeń elektronicznych

Żyjemy w czasach maksymalnego nasycenia technologią. Jesteśmy "bombardowani" telefonami komórkowymi, telewizorami, coraz to lepszymi urządzeniami wspomagającymi naszą codzienność, a tak naprawdę to potrzebujemy spokoju i przestrzeni wolnej od fal, niebieskiego światła i wszystkiego, co próbuje nami sterować. Nadmiar informacji płynący z każdej strony też nam nie pozwala na pełny relaks. Zrób sobie wolne od technologii, a poczujesz się lepiej.

Pozostań sam ze swoimi myślami

Nie musisz od razu medytować, choć jest to jedna z lepszych technik relaksacyjnych, które pozwalają nam się trochę oderwać od rzeczywistości i uwolnić od różnych myśli. Zamknij oczy i wyobraź sobie coś miłego, jakieś miejsce czy czynność, która Cię cieszy lub uspokaja. Jeśli wolisz, możesz malować, spisywać swoje myśli i wszystko, co pobudzi Twoją wyobraźnię oraz sprawi, że na chwilę zamkniesz się w swoim własnym świecie.

Podsumowanie

Jak widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, żeby poprawić swoją energię życiową. Powyższe wskazówki są banalne, ale właśnie dlatego warto z nich skorzystać. Tak niewiele trzeba, aby poczuć ponownie radość z życia, motywację do działania i wewnętrzny spokój. Być może nie wierzysz, że tak proste i oczywiste czynności sprawią, że nagle poczujesz w sobie moc. Jednak jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Wychodź częściej na powietrze, wystawiaj buzię na słońce, uśmiechaj się i zadbaj o własne otoczenie. Do dzieła!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.