Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego warto się odchudzać?

Dlaczego warto się odchudzać?
Przychodzą takie chwile – jak chociażby urlop, w których trochę sobie odpuszczamy z dietą i treningami. Delektujemy się ulubionymi potrawami, nie mówiąc o tym, że zjadamy dużo więcej niż normalnie. Taka odskocznia od codzienności może przynieść wiele dobrego. Pod warunkiem, że po urlopie nie znajdujemy miliona wymówek by kontynuować kulinarną rozpustę. Łatwo bowiem wypaść ze swojej zdrowej rutyny i stracić wypracowaną wcześniej sylwetkę.

Jeśli wypadłeś ze swojej dietetycznej i treningowej rutyny i zyskałeś/ łaś kilka nadprogramowych kilogramów, czas przerwać błędne koło i wrócić na właściwy tor.

Oto 8 najważniejszych powodów, dla których powinieneś zacząć redukcję tkanki tłuszczowej od zaraz.

Twoje mięśnie będą wydawały się większe

Jeśli przeprowadzisz redukcję tkanki tłuszczowej w prawidłowy sposób, Twoje mięśnie staną się bardziej widoczne i będą sprawiały wrażenie większych. Być może wydaje Ci się to niedorzeczne, przecież redukując zmniejszasz swój rozmiar. Jeśli jednak stracisz głównie tkankę tłuszczową, zyskasz lepszą definicje mięśni, co z kolei sprawi, że będą wyglądać one znacznie bardziej imponująco. Siła tkwi w proporcjach, to one mają największe znaczenie!

Ostatecznie chodzi o to, jak wyglądasz, a nie o to, co pokazuje waga czy też pomiary obwodów. Martwisz się, że stracisz ciężko wypracowaną masę mięśniową? Stanie się to tylko wtedy, gdy drastycznie ograniczysz spożycie kalorii, będziesz głodował i zrezygnujesz z treningów.

Jeśli będziesz wprowadzać cięcia kalorii w kontrolowany sposób, zachowasz niemalże całą masę mięśniową. 

Poprawi się Twój stan zdrowia

Gdy zaczniesz chudnąć, przepływ krwi zwiększy się, a poziom cholesterolu poprawi się. Poziom tak zwanego dobrego cholesterolu (HDL) wzrośnie, podczas gdy poziom złego cholesterolu (LDL) ulegnie obniżeniu. 

Ponadto, gdy schudniesz, ryzyko rozwoju raka i cukrzycy spada. Badania wykazały, że osoby z nadwagą żyją krócej i częściej chorują na wymienione choroby.

Poziom Twojego testosteronu się zwiększy

Im więcej tkanki tłuszczowej posiadasz, tym więcej testosteronu zostaje przekształcone w estrogeny, co absolutnie nie jest dobre, jeśli jesteś mężczyzną. (zbyt wysoki poziom estrogenów u kobiet również nie jest oznaką zdrowia). Proces ten jest również znany jako aromatyzacja, dzięki odchudzaniu zmniejsza się jego intensywność, a co za tym idzie zwiększa się poziom testosteronu w surowicy. 

Wyższy poziom testosteronu skutkuje większą siłą, zwiększoną energią, lepszym samopoczuciem i libido.

Twój seks stanie się lepszy

Bardziej atrakcyjne ciało, lepsze samopoczucie, łatwiejszy przepływ krwi i wyższy poziom testosteronu to gwarancja udanego seksu. Zwiększony przepływ krwi do penisa umożliwi mocniejszą erekcję. Dobra kondycja i więcej energii pozwoli na zwiększenie intensywności działań w łóżku. Z pewnością obie strony będą zadowolone.

Twoje mięśnie brzucha stają się widoczne

Oczywistym jest fakt, że ważniejsze niż wygląd Twojego brzucha, jest Twoje zdrowie. Jeśli jednak masz wyrzeźbiony tułów z widocznymi mięśniami brzucha, z pewnością zostanie zauważony w dzisiejszym społeczeństwie. Kto choć raz zszedł z poziomem tkanki poniżej 10% (u kobiet poniżej 15%) ten wie o czym mowa. Gdy Twoje mięśnie brzucha staną się widoczne, wizyta na plaży z pewnością nie będzie wiązała się z dyskomfortem i obawą przed ściągnięciem koszulki. 

Zaoszczędzisz trochę pieniędzy

Budowanie umięśnionej sylwetki może kosztować całkiem sporo pieniędzy, między innymi z powodu dużej ilości nieprzetworzonego jedzenia, które musisz jeść, aby zbudować więcej mięśni. Podczas redukcji ograniczasz spożycie kalorii, więc wydajesz mniej pieniędzy na kupowanie ogromnych ilości jedzenia. Twój portfel Ci za to podziękuje.

Podczas redukcji masz też mniejsze porcje do zjedzenia, dzięki czemu zyskujesz czas na robienie innych rzeczy w ciągu dnia. Oszczędzasz więc czas i zyskasz pieniądze na suplementy. 

Poprawa Twojego zdrowia i wyglądu cery

Im bardziej szczupły jesteś, tym zdrowsza jest Twoja skóra. Nie oznacza to, że ludzie z nadwagą nie mogą mieć zdrowej skóry - oczywiście mogą. Gdyby jednak zdecydowali się zrzucić zbędne kilogramy, wygląd ich skóry poprawiłby się znacznie z powodu zwiększonego przepływu krwi i większej produkcji kolagenu.

Większa waskularyzacja

Dobra definicja mięśniowa z mocno uwidocznionymi żyłami jest tym, do czego dąży większość mężczyzn. Jest to również obiekt pożądania niektórych kobiet. Spalenie nadmiaru tłuszczu jest absolutnie niezbędne do uzyskania dobrze zdefiniowanej sylwetki. Im więcej tłuszczu spalisz, tym szybciej zauważysz żyły wyłaniające się spod skóry. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.