Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Idealne stopy na lato

Ładne stopy może mieć każdy – wymaga to jednak odrobiny wysiłku. Najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy pedicurzystki, która profesjonalnie zadba zarówno o męskie jak i damskie stopy, a także udzieli fachowej porady dotyczącej pielęgnacji czy doboru kosmetyków. Wiadomo jednak, że wśród większości panów panuje stereotyp, iż wizyty w salonie kosmetycznym są niemęskie, dlatego wolą zadbać o swoje stopy w domowym zaciszu. Również Panie nie zawsze mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy, dlatego poniżej zamieszczam kilka prostych porad, które sprawią, iż bez wstydu będzie można założyć odkryte buty.

Po pierwsze: paznokcie -  zdecydowanie nie mogą być zbyt długie ani podejrzanie czarne! Zbyt długie paznokcie u stóp wyglądają, hm, trochę przerażająco – kojarzą się ze szponami. Dlatego przycinaj je regularnie – najlepiej po kąpieli, gdyż wtedy są miękkie i łatwiej poddają się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym. Najlepiej, gdy płytka paznokcia jest maksymalnie kilka milimetrów ponad krawędź palca.

Pamiętaj także, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi – pilniczek do paznokci to nie tylko niezbędny ekwipunek kobiety. Nie bez przyczyny możemy go znaleźć w przybornikach stworzonych z myślą o mężczyznach. Inna sprawa, że paznokcie  nie mogą być przycięte zbyt krótko – zwłaszcza panom zdarza się obcinać je „na zapas”, dzięki czemu wyglądają jak poobgryzane.

Kwestia doboru koloru paznokci dotyczy oczywiście tylko Pań i tak naprawdę istnieje tu pełna dowolność. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy nasze stopy nie uzyskały jeszcze najlepszej formy lepiej jest wybierać mniej jaskrawe kolory.

Po drugie: gładka skóra -  twardym, zrogowaciałym i pożółkłym piętom zdecydowanie mówimy nie! Jak  w każdym przypadku lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak jeśli nawet „zapuściliśmy” nasze pięty, to istnieją proste sposoby na przywrócenie je do świetności. Potrzeba będzie odrobina zaangażowania i cierpliwości.

Minimum dwa razy w tygodniu mocz nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli zmiękczającej. Stosuj peeling i tarkę, dzięki którym pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Zaopatrz się także w specjalny krem do stóp – nawilżanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku pękającej skóry, dlatego krem należy stosować codziennie! (oczywiście na czystą i suchą skórę).

Istotną kwestią jest także profilaktyka przez cały rok – dlatego też nośmy wygodne obuwie i dbajmy o  nasze stopy nie tylko od święta. Bo jak mówi stare chińskie przysłowie „wygląd i stan stóp może stanowić odzwierciedlenie zdrowia całego organizmu”.

 

 

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.