Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Idealne stopy na lato

Idealne stopy na lato
Ładne stopy może mieć każdy – wymaga to jednak odrobiny wysiłku. Najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy pedicurzystki, która profesjonalnie zadba zarówno o męskie jak i damskie stopy, a także udzieli fachowej porady dotyczącej pielęgnacji czy doboru kosmetyków. Wiadomo jednak, że wśród większości panów panuje stereotyp, iż wizyty w salonie kosmetycznym są niemęskie, dlatego wolą zadbać o swoje stopy w domowym zaciszu. Również Panie nie zawsze mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy, dlatego poniżej zamieszczam kilka prostych porad, które sprawią, iż bez wstydu będzie można założyć odkryte buty.

Po pierwsze: paznokcie -  zdecydowanie nie mogą być zbyt długie ani podejrzanie czarne! Zbyt długie paznokcie u stóp wyglądają, hm, trochę przerażająco – kojarzą się ze szponami. Dlatego przycinaj je regularnie – najlepiej po kąpieli, gdyż wtedy są miękkie i łatwiej poddają się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym. Najlepiej, gdy płytka paznokcia jest maksymalnie kilka milimetrów ponad krawędź palca.

Pamiętaj także, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi – pilniczek do paznokci to nie tylko niezbędny ekwipunek kobiety. Nie bez przyczyny możemy go znaleźć w przybornikach stworzonych z myślą o mężczyznach. Inna sprawa, że paznokcie  nie mogą być przycięte zbyt krótko – zwłaszcza panom zdarza się obcinać je „na zapas”, dzięki czemu wyglądają jak poobgryzane.

Kwestia doboru koloru paznokci dotyczy oczywiście tylko Pań i tak naprawdę istnieje tu pełna dowolność. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy nasze stopy nie uzyskały jeszcze najlepszej formy lepiej jest wybierać mniej jaskrawe kolory.

Po drugie: gładka skóra -  twardym, zrogowaciałym i pożółkłym piętom zdecydowanie mówimy nie! Jak  w każdym przypadku lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak jeśli nawet „zapuściliśmy” nasze pięty, to istnieją proste sposoby na przywrócenie je do świetności. Potrzeba będzie odrobina zaangażowania i cierpliwości.

Minimum dwa razy w tygodniu mocz nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli zmiękczającej. Stosuj peeling i tarkę, dzięki którym pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Zaopatrz się także w specjalny krem do stóp – nawilżanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku pękającej skóry, dlatego krem należy stosować codziennie! (oczywiście na czystą i suchą skórę).

Istotną kwestią jest także profilaktyka przez cały rok – dlatego też nośmy wygodne obuwie i dbajmy o  nasze stopy nie tylko od święta. Bo jak mówi stare chińskie przysłowie „wygląd i stan stóp może stanowić odzwierciedlenie zdrowia całego organizmu”.

 

 

 

W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda Ladies