Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Słoneczna pogoda - jak dbać o włosy i skórę?

Słońce świeci za oknami, a my coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz i słusznie, bo grzechem byłoby nie skusić się na space, piknik czy przejażdżkę rowerową. To dobra wiadomość dla nas, lecz zła dla naszej skóry i włosów. Razem z ekspertami Degażerii powiemy 5 x TAK świetnemu wyglądowi i samopoczuciu, zgodnie z zasadą "lepiej zapobiegać niż leczyć".

Jak zadbać o to, by włosy nie straciły blasku, koloru czy gładkości? Przeczytaj rady specjalistów zanim w sobotę wyruszysz na przejażdżkę rowerową czy jogging z przyjaciółką.

Tak dla nakrycia głowy

Materiały, z których wykonane są nakrycia głowy, osłabiają działanie filtrów UW - nie neutralizują ich jednak całkowicie. Jasne włosy są w szczególnym niebezpieczeństwie, szybciej płowieją, stają się przesuszone i szorstkie. Podobnie jest z farbowanymi, których naturalny barwnik uzupełniono sztucznym.

Tak dla kosmetyków termoochronnych

Ich zastosowanie wzmocni barierę ochronną zainicjowaną przez nakrycie głowy. Sklepy kosmetyczne mają bogatą ofertę kosmetyków neutralizujących szkodliwe działanie ekspozycji na słońce. Polecamy szczególnie mgiełki, olejki i odżywki, które nie wymagają spłukiwania - to wasze ekrany słoneczne. Nawet najlepsze szampony nie są wystarczająco skuteczne - nie pozostają bowiem na włosach. Pamiętaj, że wszelkie kosmetyki, które zawierające alkohol, wysuszają je zdecydowanie szybciej.

Tak dla kremów z filtrem

Oferta kremów przeciwsłonecznych jest ogromna. Powinnaś wybrać taki, który nie tylko chroni przed działaniem promieniowania ultrafioletu, ale także dostosowuje się do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli twoja cera jest bardzo wrażliwa, zastosuj kosmetyk ochronny przeznaczony dla dzieci. Moment doboru odpowiedniego specyfiku to idealna okazja do konsultacji z dermatologiem.

Tak dla racjonalnego myślenia

Pamiętaj, że nie powinnaś wychodzić na słońce zaraz po perfumowaniu skóry lub wtedy, gdy zażywasz niektóre leki. Reakcja fototoksyczna może okazać się groźna, powodując poparzenia lub odbarwienia. Nie daj się także zwieść mylnemu wrażeniu kontroli nad sytuacją: to promieniowanie podczerwone wpływa na poczucie gorąca, nie zaś UV. W cieniu wcale nie jesteś bezpieczna.

Tak dla terapii regeneracyjnych

Jeśli uznasz, że ekspozycja na słońce wpłynęła negatywnie na kondycję twoich włosów, udaj się do zaufanego salonu fryzjerskiego. Profesjonaliści zaproponują ci najodpowiedniejszą terapię regeneracyjną, efekt powinien być widoczny już po pierwszej wizycie. Warto docenić siłę najprostszego zabiegu fryzjerskiego, czyli podcięcia końcówek. Dla twoich włosów to duży zastrzyk energii.

Twoja skóra kocha balsamy po opalaniu. Nie tylko zregenerują ją i schłodzą, ale i silnie nawilżą. Ich zapach zaś ukoi twoje zmysły. Warto zainwestować w dobry i sprawdzony kosmetyk - skórze należy się nagroda za ciężką pracę, jaką wykonała broniąc się przed promieniowaniem UV

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.