Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Mężczyźni tyją szybciej

Mężczyźni tyją szybciej
Chociaż upowszechniło się takie przekonanie, że mężczyźni „z natury” mają zdecydowanie mniejsze problemy z nadmierną masą ciała, niż „ciągle odchudzające się” panie, to patrząc na współczesne realia okazuje się już ono nieaktualne. Panowie tyją coraz szybciej i coraz bardziej, a co najgorsze ciągle zbyt rzadko podejmują starania by zmniejszyć nadmierną masę ciała.

Smutne statystyki

Badania przeprowadzone na terenie naszego kraju wskazują, że ponad połowa jego mieszkańców ma problem z nadmierną masą ciała. Co ciekawe problem ten w większym stopniu dotyka mężczyzn niż kobiet. Aktualnie około 44% żeńskiej i aż 62% męskiej populacji waży zbyt dużo (osoby w wieku od 20 do 72 lat). Najgorsze okazuje się jednak to, że trend jest wyraźnie rosnący. Od roku 1996 do 2009 częstotliwość występowania nadmiernej masy ciała zwiększyła się: o 75% u kobiet i aż o 110% u mężczyzn. Oznacza to, że mężczyźni tyją szybciej. Patrząc na fizjologiczne uwarunkowania związane z płcią, wydaje się to dość zaskakujące.

Bonus od natury

Teoretycznie to właśnie kobiety zostały pokrzywdzone przez naturę w taki sposób, że z dużą łatwością przybierają na wadze i z niezwykłym trudem pozbywają się nadprogramowych kilogramów. Odpowiedzialne za ten fakt są specyficzne uwarunkowania związane z aktywnością żeńskich hormonów płciowych. W przypadku mężczyzn, sytuacja z pozoru wygląda nieporównywalnie lepiej – obecność testosteronu ułatwia bowiem niewspółmiernie spalanie tłuszczu zapasowego i budowę mięśni, których z resztą panowie na starcie mają więcej, i które – przypomnijmy – stanowią tkankę niezwykle efektywnie spalającą kwasy tłuszczowe.

Męskie zaniedbania

Główny problem polega na tym, że mężczyźni nie przywiązują należytej wagi do tego bu trzymać prawidłową masę i pożądany skład ciała. Oczywiście, niemalże wszyscy panowie chcieliby mieć pięknie wyrzeźbiony „kaloryfer”, ale większość niestety woli dźwigać „bojler” niż zmienić swoje zwyczaje żywieniowe i podjąć walkę z własnym lenistwem. To właśnie te zaniedbania sprawiają, że mężczyźni tyją dziś na potęgę i stają się nie tylko coraz mniej atrakcyjni dla płci przeciwnej, ale również schorowani, zmęczeni i zakompleksieni.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że problem jest palący i wymaga podjęcia odpowiednich środków zaradczych. Nie ma innego sposobu na to by pozbyć się nadmiernej masy ciała jak zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie codziennej aktywności. Pierwszym krokiem jest jednak uświadomienie sobie skali problemu i wzbudzenie w sobie odpowiedniej motywacji do działania. I temu warto poświęcić maksymalnie dużo uwagi, by następnie móc wykorzystać rozpęd i zacząć zmieniać swoje życie od zaraz, bo w przypadku wprowadzania tego typu zmian – (uciekający) czas, zawsze działa na niekorzyść.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.