Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Podróże z astmą

Astma jest chorobą, która szczególnie dokuczliwa okazać może się w okresie wakacyjnego wyjazdu, zwłaszcza jeśli wypoczynek zaplanowaliśmy pod odległą szerokością geograficzną, gdzie panuje zupełnie inny niż w naszym kraju mikroklimat. Co więcej, zaostrzenie objawów może nie tylko uprzykrzyć nam letni wypoczynek, ale stanowić wręcz zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Dlatego jeśli cierpisz na astmę i wybierasz się niebawem na wakacje pamiętać powinieneś o kilku ważnych aspektach.

Zasięgnij porady lekarza

Przed planowanym wyjazdem warto spotkać się z lekarzem prowadzącym i porozmawiać z nim na temat tego czy stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazania dla podróży w wybrany przez nas zakątek świata, zwłaszcza jeśli miejsce, które chcemy odwiedzić charakteryzuje się gorącym, ale zarazem wilgotnym klimatem, bądź też nie spotykaną pod naszą geograficzną szerokością roślinnością, której pyłki mogą wywołać zaostrzenie objawów u wybranych alergików.

Pamiętaj o lekach

 Przed wyjazdem koniecznie uszykuj zestaw niezbędnych leków, sprawdź czy żadnego nie brakuje i czy starczy do planowego przyjazdu a najlepiej na 2 – 3 dni dłużej. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć na wakacjach, przykładowo – jeśli za granicę lecisz samolotem wystarczy, że z powodu warunków atmosferycznych zostanie odwołany któryś z lotów, by Twój pobyt przedłużył się o kolejną dobę, koniecznie należy się na taką ewentualność zabezpieczyć.

Zabierz wszystkie niezbędne dokumenty

Potrzebujesz nie tylko dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość i umożliwiających przekraczanie granic państw, ale także takie, które dotyczą Twojego stanu zdrowia i zażywanych leków. Gdybyś nie daj boże potrzebował pomocy medycznej informacje na temat przebiegu choroby i farmakoterapii mogą okazać się bezcenne. Pamiętaj także o ubezpieczeniu zdrowotnym – jego brak może mocno skomplikować Twoją sytuację w razie jakichkolwiek problemów.

Astma sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do odbywania nawet bardzo odległych podróży, nie należy jednak zapominać o tym, że choroba ta rządzi się swoimi prawami, które bezwzględnie należy wziąć pod uwagę planując letni wypoczynek. Konsultacja lekarska, odpowiedni zapas leków, a także stosowna dokumentacja przebiegu choroby i ubezpieczenie zdrowotne to cztery podstawowe elementy, o których powinieneś pamiętać.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.