Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Power walking – skuteczny sposób na odchudzanie?

Power walking – skuteczny sposób na odchudzanie?
Najprostszą i najbardziej naturalną formą aktywności towarzyszącą człowiekowi od wieków jest chodzenie. Power walking to jednak nie powolne niedzielne spacerki. Power walking to coś więcej. To szybki, energiczny marsz, podczas którego pracują nie tylko nogi, ale również ręce.

Czym jest power walking i jak go poprawnie wykonać?

Power walk to marsz w tempie 7-9km na godzinę. Liczy się energiczny i dość długi krok oraz praca rąk. Dodatkowo warto również w czasie marszu spinać pośladki. Dzięki temu zostaną lepiej zaangażowane do pracy.

W czasie power walkingu należy trzymać proste plecy oraz rozluźnione barki. Ręce powinny być ugięte pod kątem prostym. W czasie marszu należy nimi energicznie pracować. Maszerując, patrz przed siebie. Nie wbijaj wzroku w ziemię.

Taki marsz jest ciekawą formą aktywności aerobowej, zwłaszcza dla osób, które nie lubią lub z powodów zdrowotnych nie mogą biegać.

Zalety power walkingu

Największą zaletą power walkingu jest ruch na świeżym powietrzu. Podczas maszerowania dotleniamy organizm i poprawiamy krążenie. Dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie i zdrowie. Serce sprawniej funkcjonuje, a ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy czy układu oddechowego jest znacznie mniejsze.

W czasie energicznego marszu zwiększa się również wydatek energetyczny organizmu. Pozwala to na utrzymanie szczupłej sylwetki. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem czy dla osób z nadwagą, power walking pomoże w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów.

Energiczny marsz jest dużo bezpieczniejszą formą aktywności aerobowej niż bieganie. Podczas maszerowania dużo mniej obciążamy kolana, niż w czasie biegu. Prawdopodobieństwo nabawienia się urazu przy marszu jest znacznie mniejsze, ponieważ stopa nie uderza o ziemię ciężarem całego ciała — zawsze przynajmniej jedna noga oparta jest o ziemię. Marsz jest również mniej wymagający niż bieganie. Z tych dwóch powodów power walking jest świetnym wyborem w przypadku osób starszych czy też osób otyłych.

Power walking – czego potrzebuje?

Jedyny sprzęt, jakiego naprawdę potrzebujemy to wygodne buty. Przydać może się również komfortowy, sportowy strój. Zarówno koszulka jak i spodnie, które nie będą krępowały naszych ruchów. Jeśli planujemy maszerować w ciągu całego roku, przyda się również kurtka, która uchroni nas od deszczu czy wiatru. Jeśli planujesz maszerować po zmroku, zadbaj o elementy odblaskowe, abyś był widoczny.

Podsumowanie

Maszerowanie na świeżym powietrzu ma przede wszystkim prozdrowotny wpływ na nasze zdrowie. Jest to świetna forma aerobowej aktywności fizycznej dla osób starszych oraz otyłych, jak również tych, którzy nie mogą biegać z powodów zdrowotnych.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.