Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Siłownie w Polsce ponownie otwarte?

Siłownie w Polsce ponownie otwarte?
Od 17 października wszystkie kluby fitness, siłownie, baseny i aquaparki zostały zamknięte. Niektóre lokalne siłownie zdecydowały się otworzyć pod pretekstem przygotowań członków klubu do zawodów. Teraz także jedna z największych sieci klubów fitness w Polsce, jaką jest Zdrofit, otwiera się również dla szerszego grona (w wybranych lokalizacjach).

Informacja od sieci Zdrofit

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wskazane kluby fitness będą działać z zachowaniem podwyższonego reżimu sanitarnego i wyłącznie dla osób uprawiających sport w ramach zorganizowanych zajęć sportowych (w tym zajęć fitness).”

Czy kolejne sieciówki pójdą tą sama drogą?

Zdrofit, który jest jedną z największych sieci klubów fitness w Polsce, postanowił dłużej nie czekać na koniec lockdownu i skorzystał z przepisów, które pozwalają otworzyć obiekty pod warunkiem, że działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych lub są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Już wczoraj klubowicze w Warszawie, Gdańsku i Gdyni mogli ponownie wykonać trening w pełnym reżimie sanitarnym. Dodatkowo wprowadzone zostały 15-minutowe przerwy sanitarne, nad którymi czuwają pracownicy. Sieć zapewnia, że kluby, które zostały otwarte (póki co 50 ze 150, które posiada spółka) należą do obiektów wielkopowierzchniowych i są zlokalizowane w nowoczesnych budynkach.

Z pewnością wszyscy członkowie klubu są zadowoleni z tej decyzji. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy kolejne duże sieci takie jak: Premium Gym, McFit, Fabryka Formy czy Calypso, również zdecydują się na otwarcie swoich obiektów. 

Źródła: https://bit.ly/34YbexX

W artykule mówimy o: Zdrowie