Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy mogę jeść żółty ser na diecie redukcyjnej? Ser a ochudzanie

Pytanie użytkownika: Czy mogę jeść żółty ser na diecie podczas odchudzania? Który ser wybrać najlepiej, czy całkowicie z niego zrezygnować?
Ekspert odpowiada
Wielu z nas wie, że ser jest produktem kalorycznym. Niestety niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że jest również źródłem wielu wartości odżywczych, które są nam niezbędne.

Ser to produkt, który wytrącany jest z mleka. Innymi słowy, składa się z tłuszczu oraz białka mlecznego. Dzięki specjalnym bakteriom oraz enzymowi podpuszczki przechodzi fermentację, aby stać się tym, co możemy zobaczyć na półkach sklepowych. 

Ile kalorii ma ser żółty?

Wszystko zależy od rodzaju sera. Jeden plaster sera twardego, np. goudy, waży średnio 25 gram i dostarcza około 80 kcal. Natomiast ser edamski czy tylżycki mają zupełnie odmienną kaloryczność - odpowiednio zawierają w sobie 104 kcal oraz 63 kcal. 

Dobrej jakości ser powinien zawierać cztery składniki: mleko, podpuszczkę, sól oraz bakterie kwasu mlekowego. Czytaj uważnie etykiety, ponieważ bardzo często producenci nazywają swoje produkty serami, a tak naprawdę nie mają one z nim nic wspólnego.

Do większości wyrobów seropodobnych dodaje się tłuszcz roślinny, który zmienia właściwości sera żółtego, a czasem nawet jego smak. Pamiętaj również, że dobrej jakości ser żółty będzie kosztował minimum 20 zł za kilogram.

Jeżeli masz problem z ułożeniem diety z chęcią pomożemy, skorzystaj z naszych planów dietetycznych.