Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Kuchnia
Zadbaj o swój kręgosłup

Zadbaj o swój kręgosłup

PoTreningu

Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, jak i nadmierne przeciążenia aparatu ruchu to najczęstsze przyczyny powstawania bólów i dyskomfortów w obrębie kręgosłupa. W zależności od stopnia urazu i odcinka, którego dotyczą obciążenia czy uszkodzenia, oprócz bólu odczuwać możemy drętwienia kończyn, mrowienia. Dolegliwości związane z kręgosłupem są o tyle uciążliwe, że zazwyczaj uniemożliwiają normalne funkcjonowanie - często zdarza się, że nie można stać, leżeć czy siedzieć w określonej pozycji.

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 50 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 4000 posiłków i 500 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę

Takie permanentne odczuwanie bólu wpływa również bardzo niekorzystnie na ludzką psychikę i stanowi częstą przyczynę powstawania depresji. Jeżeli odczuwasz, któryś z wyżej wymienionych objawów koniecznie udaj się do lekarza ortopedy.

Zdiagnozowanie przyczyn, które dają objawy bólowe jest podstawą do rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Nie warto eksperymentować na własnym organizmie i poszukiwać odpowiedzi jedynie w zasobach internetowych. Sugerowanie się opiniami przypadkowych osób może spowodować więcej szkody niż pożytku, gdyż rodzajów kontuzji i schorzeń w obrębie kręgosłupa jest naprawdę bardzo wiele i nie wszystkie leczy się tak samo. Objawy bólowe mogą być następstwem zablokowania stawów, napięć mięśniowych, skolioz, dyskopatii i wielu innych. Zachęcam również do odwiedzin doświadczonego fizjoterapeuty. Terapia manualna w większości przypadków pomaga zminimalizować objawy bólowe niemal do zera. Z fizjoterapeutą należy również skonsultować następujące kwestie, do których zazwyczaj nie przywiązujemy za dużej wagi: w jaki sposób powinienem się schylać? jak powinienem spać? w jaki sposób należy prawidłowo siedzieć? jaki rodzaj aktywności fizycznej mogę wykonywać?

Kręgosłup jest filarem naszego organizmu - powinniśmy zatem dbać o niego z należytą uwagą i nie lekceważyć dolegliwości z nim związanych.

 

 W artykule mówimy o: Zdrowie Poprawa kondycji