Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Kuchnia
Osoby zakompleksione – skazane na porażkę?

Osoby zakompleksione – skazane na porażkę?

Anna Parzych

Ciekawe, jaką reakcję wywoła sam tytuł artykułu. Czy twierdząco przytakujecie głową, że rzeczywiście osoby z masą kompleksów są skazane (same siebie skazują?) na porażkę, że poprzez swoje podejście do życia nigdy nie odniosą sukcesu, czy też wprost przeciwnie – ciężką pracą nad sobą będą w stanie na tyle skutecznie zmienić myślenie, w takim stopniu własne słabości przekuć na siłę, iż osiągną wszystko, o czym zamarzą.

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 50 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 4000 posiłków i 500 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę

Kompleksy – niezależnie od tego, czy prawdziwe, czy też wymyślone – w ogromnym stopniu wpływają na jakość życia. To od naszego podejścia do siebie samych zależy, jak będziemy odbierani przez świat.

Gdy patrzysz w lustro i widzisz tylko otłuszczony brzuch, mało jędrne pośladki czy też biceps a la „kurczak” i te spostrzeżenia sprawiają, że tracisz jakąkolwiek motywację do działania, to niestety, czeka cię jeszcze wiele pracy nad sobą. Przede wszystkim zacznij od zastanowienia się nad tym, jakie są mocne strony twojej sylwetki. Nie dostrzegasz żadnej? Prawdopodobnie nie potrafisz spojrzeć na siebie „z boku” i realnie ocenić własnego wyglądu. Zastanów się, czy nie jest tak, że niewielkie - o ile w ogóle istniejące niedostatki w urodzie - tak mocno zaburzają sposób postrzegania ciała, iż utrudniają normalne funkcjonowanie. Nieumiejętność znalezienia swoich mocnych stron i nieustanne koncentrowanie się na “felerach” może odebrać radość życia i doprowadzić do stanów depresyjnych, do zamknięcia się w czterech ścianach i unikania kontaktu z ludźmi.

Wiedz, że nawet osoby uznawane za wyjątkowo atrakcyjne znajdują u siebie jakieś wady, defekty - nie ma przecież osób idealnych. Ważne jest to, aby nauczyć się żyć idealnie z własnymi niedoskonałościami. Jak sobie z nimi radzić? Do wyboru mamy 2 możliwości:

  • zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić
    Łatwo powiedzieć, ale wykonać trudniej? Zastanów się, skoro nie masz żadnego wpływu na np. kształt nosa, gęstość włosów, czy też kształt paznokcia, to co zmieni “samobiczowanie” się przed lustrem i nieustanne narzekanie? Może jedynie to, że ci, którzy cię lubili - musząc wysłuchiwać marudzenia - zaczną unikać twojego towarzystwa...

  • jeżeli zmienić się da, to przestań się nad sobą użalać naiwnie wierząc, że problem rozwiąże się sam, tylko zacznij działać!
    Masz płaskie pośladki i otłuszczone ciało - weź się za siebie! Nie odnotowano, by od mówienia i użalania się nad sobą komukolwiek poprawiła się sylwetka. Za to ci, którzy zaczęli pracować nad niedoskonałościami, nie tylko poprawili estetykę sylwetki, lecz osiągnęli o wiele więcej - przestali myśleć o sobie źle, pozbyli się (przynajmniej w znacznym stopniu) kompleksów, co przełożyło się na ich życie. Stali się pewniejsi siebie, zadowoleni, czują się lepiej zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.W artykule mówimy o: Zdrowie Poprawa kondycji

1 / 2 Następna strona