Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Chcesz osiągnąć sukces w odchudzaniu? Wyzbądź się negatywnego myślenia!

Optymistyczna postawa ułatwia osiągnięcie sukcesu – dotyczy to nie tylko kwestii związanych z redukcją nadmiernej masy ciała. Pozytywne myślenie wpływa nie tylko na nasze emocje, ale także warunkuje sposób postępowania, ułatwiając chociażby wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, wspierając motywację, a także dodając energii i siły do działania.

Analogicznie, pesymizm i przeświadczenie o swojej własnej beznadziejności odbierają siły, sprawiają, iż umyka sens i istota podjętych kroków, mających na celu poprawę estetykę sylwetki. Osoby, które posiadają negatywne nastawienie do siebie i otaczającego świata, znaczniej trudniej osiągają wymierne efekty w postaci utraty zbędnych kilogramów, gdyż ich podejście bardzo często stanowi przyczynę autodestrukcyjnych zachowań, takich jak: przejadanie się, rezygnowanie z aktywności fizycznej, etc.

Co zatem zrobić, aby zobaczyć siebie samego w lepszym świetle?

Sprawdź swoje myślenie – istnieje prosta zależność pomiędzy myśleniem, emocjami i zachowaniem. Jeżeli myślisz o sobie w sposób nieprzychylny, oddziałuje to na Twoje emocje, a także zachowanie. Dodatkowo, to jak sama siebie przedstawiasz i co osobie mówisz, ma ogromny wpływ na to jak postrzegają Cię inni. Dlatego zamiast tylko i wyłącznie narzekać np. na swoją nadwagę, skoncentruj się na swoich walorach – przyjrzyj się dokładnie: może posiadasz zgrabne nogi, proporcjonalną sylwetkę, miły uśmiech, piękne włosy, etc. ?

 Zrezygnuj z oceniania siebie  w kategoriach „wszystko albo nic” – fakt, iż posiadasz kilka nadprogramowych kilogramów i nie masz idealnej sylwetki nie oznacza wcale, że jesteś gorszym człowiekiem.  Ludzie nie dzielą się na szczupłych-pięknych i z nadwagą- brzydkich; istnieje cała gama odcieni. Najlepiej w ogóle zrezygnuj z oceniania siebie (i porównywania się z ideałami), jeżeli robisz to tylko po to, aby utwierdzić siebie i innych w przekonaniu, że jesteś beznadziejna.

Przestań myśleć, o tym że „powinnaś” coś zrobić – jest to bardzo deprymujący i nieskuteczny sposób motywacji – wpędza w poczucie winy, bo odbiera możliwość wyboru. Zacznij myśleć o tym, co „chcesz” zrobić!

Naucz się przyjmować komplementy – gdy ktoś powie coś miłego na temat Twojego wyglądu, ubrania, sposobu poruszania się, etc. - uśmiechnij się i po prostu podziękuj, bez negowania zasadności komplementu i rozpoczynania zdania od „ale”.

Nie rób z siebie kozła ofiarnego – zbędne kilogramy, to coś z czym możesz sobie poradzić, jednak wchodzenie w rolę osoby poszkodowanej i pokrzywdzonej przez los w żaden sposób Ci nie pomoże. Podobnie nie powinnaś tłumaczyć wszelkich swoich niepowodzeń, tym iż posiadasz kilka nadprogramowych kilogramów.

Inni ludzie nie są Twoimi wrogami – nie oceniaj ludzi na podstawie własnych negatywnych wyobrażeń. Przypisywanie innym, zwłaszcza obcym, samych negatywnych cech doprowadzi Cię do frustracji.   Nie umiesz czytać w myślach i nie możesz z góry zakładać, że ktoś się z Ciebie śmieje, źle Ci życzy lub pozostaje w stosunku do Ciebie w głębokiej pogardzie. Staraj się innych postrzegać neutralnie lub pozytywnie.  To, że o czymś myślisz lub w coś wierzysz, wcale nie musi oznaczać, iż jest to prawdą.

Podsumowanie

Redukcja tkanki tłuszczowej wymaga nie tylko wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych, ale także wiąże się z koniecznością wprowadzenia zdrowego sposobu myślenia. Dlatego jeśli planujesz walkę z nadprogramową ilością tkanki tłuszczowej, zwróć także uwagę na swój sposób rozumowania i postrzegania siebie samej. Zdecydowanie łatwiej odniesiesz sukces, jeśli nauczysz się myśleć pozytywnie.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.