Aloesowe oczyszczanie. Hit czy kit?

Zza oceanu dotarła do nas moda na oczyszczanie oraz odchudzanie z wykorzystaniem suplementów na bazie aloesów. Zwolennicy przekonują, że już dziewięciodniowy program zapewnia głębokie oczyszczanie organizmu i odchudzanie. Ma również pomagać w rozpoczęciu zdrowego stylu życia i zmianie nawyków żywieniowych. Jest rozwiązaniem na trądzik, depresję, cellulit, bezsenność, zmęczenie, stany depresyjne. Brzmi imponująco. Postanowiłam przyjrzeć się magii aloesu oraz niezwykłemu dziewięciodniowemu programowi.

Przeczytaj koniecznie:

„Oczyszczanie organizmu” – hit czy kit?

Podstawą programów oczyszczających i odchudzających jest aloes. Dlaczego akurat on? Ze względu na swoje właściwości.

Aloes jest rośliną leczniczą pełną wartości odżywczych. Jest sukulentem,czyli rośliną, która przystosowała się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody.

Aloes zawiera wiele witamin, w tym A, C, E, kwas foliowy (B9), cholinę, B1, B2, B3 (niacyna), B6. Jest również jedną z niewielu roślin zawierających witaminę B12. Aloes zawiera wiele niezbędnych naszemu organizmowi mikroelementów np. wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan,

Aloes jest adaptogenem. Wzmacnia naturalną odporność organizmu na stres i przeżycia traumatyczne, stosowany w stanach wyczerpania i niepokoju,

Aloes pomaga w trawieniu pokarmu, działa również oczyszczająco na jelita, usprawniając działanie kosmków jelitowych. Poprawa trawienia i odtrucie organizmu będzie skutkować większymi możliwościami utraty wagi,

Aloes również wykazuje działanie przeciwrobacze czyli pomaga pozbyć się z organizmu pasożytniczych robaków (tasiemców, glist ludzkich, owsików i przywr),

Aloes zawiera 12 substancji, w tym beta-sitosterole, które mogą pomóc spowolnić lub zahamować stan zapalny.

Dobroczynne działania składników aloesu na usprawnienie trawienia wszystkich grup pokarmowych, a także łagodzenie stanów zapalnych w jelitach oraz poprawę bariery jelitowej, prowadzi do zmniejszenia alergii pokarmowych.

Czystego miąższu aloesowego nie powinny przyjmować osoby chore na fenyloketonurię. Nie powinno się również rozpoczynać generalnych porządków w okresie ciąży lub karmienia.

Modny ostatnio, dziewięciodniowy program oczyszczania, odtrucia i regeneracji organizmu w dużej mierze opiera się na stosowaniu miąższu aloesu. W programie znajdują się również inne suplementy dietetyczne takie jak wyciąg z owoców tamaryndowca oraz pala zieleni, składająca się z młodego jęczmienia, zielonej pszenicy oraz lucerny. Pierwszy z nich wspomaga pracę enzymów trawiennych, drugi uzupełnia niedobory witamin i mikroelementów oraz błonnika.

Poza tym w programie znajdziemy również białko roślinne, otrzymywane z soi.

Program składa się z 9 dni oczyszczania.

Pierwsze dwa to intensywne oczyszczanie organizmu. Jedzenie zastąpione jest szejkiem na bazie białka sojowego, żelem z aloesu oraz resztą suplementów. Kolejne 7 dni składa się z takiego samego zestawu plus dodatkowo jeden posiłek w ramach kolacji dostarczający około 600kcal. Do tego zalecana jest codzienna, minimum 30 minutowa aktywność fizyczna oraz minimum 2 litry wody.

9 dniowy program kosztuje około 500zł.

„Dzięki programowi bez powątpiewania uzyskasz wyraziste wyniki. Ten program stosowany jest w USA i dzięki swej efektywności ma co chwila więcej sympatyków.