Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Młoda mamo – zadbaj także o swoje potrzeby!

W obecnych czasach, gdy macierzyństwo jest wyborem świadomym, zaplanowanym, panie coraz częściej zwracają uwagę na to, by odpowiednio przygotować, wzmocnić organizm jeszcze przed okresem zajścia w ciążę oraz by być “fit” w jej trakcie. Odpowiedni trening, zbilansowana dieta, oczywiście spożywanie kwasu foliowego, regularne badania – czyli robią naprawdę wiele, aby w zdrowiu i pełni sił „dotrwać” do rozwiązania i – co najważniejsze – by maluch urodził się zdrowy.

Po porodzie, gdy młodej mamie nagle cały świat przewraca się do góry nogami, niejednokrotnie zmienia się jej postrzeganie rzeczywistości i całkowicie zmieniają się priorytety. Na pierwszym miejscu stoi dziecko, nowy członek rodziny, wokół którego kręci się dosłownie wszystko. Nagle okazuje się, choć plany były zupełnie inne, że nie dość, iż brak czasu na fryzjera, kosmetyczkę czy też “zrobienie” paznokci, to całkowitą abstrakcją staje się kilkugodzinny nieprzerywany wstawaniem do maluszka sen czy najzwyklejsze wyskoczenie na zakupy. Oczywiście jest to sytuacja naturalna, jednak warto zwrócić uwagę na to, by się w niej na zbyt długo nie zatracić.

Zadowolona z życia mama = szczęśliwe dziecko

Kiedy rzeczywistość zaczyna frustrować i młoda mama zaczyna czuć się mało atrakcyjnie, gdy czuje, że jest zaniedbana - przez co nieatrakcyjna nie tylko w swoich oczach, ale także w oczach swojego partnera - to ostatni (i z całą pewnością bardzo wyraźny i głośny) dzwonek, by koniecznie przeorganizować lub w inny sposób zaplanować funkcjonowanie rodziny.

Rzeczywiście, zwłaszcza, gdy dziecko jest malutkie, wyjścia z domu mogą być nie tylko ciężkie do zaplanowania, ale także będą wyzwaniem (psychicznym) dla kobiety. Niezmiernie ciężko może być jej się rozstać (nawet na godzinę) z maluszkiem. Ale i z takiej sytuacji jest wyjście! Pomoc taty, babci lub też bliskiej przyjaciółki będzie niezbędna - na szczęście każde z nich z pewnością wyrazi chęć wsparcia. Zamiast wychodzić z domu i spędzać “wieki” w salonie kosmetycznym lub też w gabinecie fryzjerski można zamówić wizytę takiej specjalistki we własnym domu. Będzie to ogromna oszczędność czasu, nie zaistnieje konieczność rozstawania się z latoroślą. W każdej chwili mama może skontrolować, czy maluchowi nie dzieje się “krzywda” lub też - jeżeli nadejdzie pora karmienia - przystawić dziecko do piersi.

Zajęcia fitness dla mam z dziećmi - warto spróbować!

Młode mamy wcale nie muszą rezygnować z aktywności ruchowej po urodzeniu potomstwa. Wprost przeciwnie! Wiele klubów fitness czy też ośrodków posiadających specjalnie przygotowane baseny organizuje zajęcia dla pań z malutkimi dziećmi (od 6go tygodnia życia). Na co - poza kompetencjami instruktora - warto zwrócić uwagę wybierając miejsce ćwiczeń? Z pewnością na odległość od miejsca zamieszkania, ilość schodów, które należy pokonać, by dostać się do fitness klubu (mamy muszące “wciągać” za sobą wózek dokładnie rozumieją rangę problemu) - oczywiście obecność windy będzie ogromnym plusem. Warto skontrolować, choć powinna być to jedynie formalność, jak wygląda “zaplecze” - czyli toalety, miejsce do karmienia, itd. Olbrzymie znaczenie ma stan czystości pomieszczenia, w którym odbywają się ćwiczenia oraz temperatura w lokalu.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.