Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 1500 kcal - efekty i przykładowy jadłospis

Dieta 1500 kcal - efekty i przykładowy jadłospis
Zdrowe podejście do diety sprawia, że kilogramy spadają mimo tego, że nie odczuwasz głodu i jesz ze smakiem. Podstawą jest odpowiednie ograniczenie spożywanych kalorii. Dieta 1500 kcal to jedno z najlepszych rozwiązań pod tym kątem. Czy jest skuteczna?

Czy dieta 1500 kcal będzie skuteczna?

Odchudzanie się często związane jest także ze zmianą nawyków, na przykład zwiększeniem ilości wypijanej wody czy częstotliwości treningów. Te drobne modyfikacje połączone z deficytem kalorii szybko przyniosą oczekiwane rezultaty.

Dieta 1500 kcal najczęściej jest skuteczna właśnie dlatego, że jest to wartość poniżej zapotrzebowania dorosłej osoby. Decydując się na nią, można liczyć na to, że kilogramy zaczną spadać.

Dieta 1500 kcal – efekty

Dieta 1500 kcal jest skuteczna, ale nie w każdym przypadku. Dla bardzo szczupłych kobiet to właśnie ta wartość znajduje się w okolicach zera kalorycznego, dlatego raczej na takim deficycie nie uda im się schudnąć. Dla innych osób natomiast może okazać się, że jest to znacznie poniżej ich PPM (Podstawowej Przemiany Materii). Oznacza to, że owszem, redukcja wagi nastąpi, ale za szybko i niezbyt zdrowo.

Jeśli 1500 kcal to dla Ciebie deficyt kaloryczny, błyskawicznie osiągniesz wymarzony efekt. Dotyczy to osób, które nie mają problemów z otyłością i nie trenują intensywnie, a jedynie chcą nieco poprawić wygląd sylwetki. Wtedy dieta 1500 kalorii oznacza spadek około 1 kg tygodniowo bez wyrzeczeń i głodzenia się.

Dieta 1500 kcal – jadłospis

Przygotowując jadłospis na diecie 1500 kcal, należy zwrócić uwagę nie tylko na kaloryczność, lecz także na rozkład makroskładników. Posiłki powinny być skomponowane z niskokalorycznych produktów – przodują tutaj warzywa, jajka, chude mięso i nabiał – aby były sycące mimo niskiej wartości kalorycznej.

Możemy przygotować dla Ciebie jadłospis 1500 kcal, który będzie idealnie skomponowany, a do tego dopasowany do Twoich preferencji żywieniowych. To najprostsze rozwiązanie, aby dieta przyniosła pożądane efekty.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.