Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta strukturalna

Diety okiem dietetyka: Dieta strukturalna
Ocena dietetyka: lista zalecanych produktów zapełniona jest przez nisko-przetworzoną żywność lepszej jakości niż ta, która dominuje w tzw. diecie zachodniej, co bez wątpienia jest godne pochwały. Wg autora należy jeść pięć posiłków w ciągu dnia, co również można uznać za słuszne zalecenie, podobnie jak sugestię by nigdy nie najadać się do syta (takie ogólne zalecenia sprawdzają się w przypadku znacznej części społeczeństwa zachodniego). Choć na polskich strona można spotkać się ze stwierdzeniem, iż jest to bardzo niskokaloryczna dieta, to na stronie autora można znaleźć jadłospisy o różnej kaloryczności (800 – 2000kcal)

Oczywiście dieta przyniesie oczekiwany efekt odchudzający tylko wtedy kiedy zostanie dobrze dobrana pod kątem kaloryczności. Jeśli deficyt energetyczny będzie zbyt duży, to ewentualny spadek masy ciała zostanie nadrobiony z nawiązką podobnie jak w przypadku innych „szybkich” diet. Przekonanie, że dieta ta odmładza organizm jest nieuzasadnione.

Reasumując: sugerowanie się doborem pokarmów zalecanym przez autora diety w wielu przypadkach może być słuszne. Wdrożenia tego modelu żywieniowego w postaci kompleksowej i zbyt restrykcyjnej (np. jako diety 800kcal) jest jednak niezalecane. Przypominam, że najlepszym rozwiązaniem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, a nie stosowanie „chwilowych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety