Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta strukturalna

Diety okiem dietetyka: Dieta strukturalna
Ocena dietetyka: lista zalecanych produktów zapełniona jest przez nisko-przetworzoną żywność lepszej jakości niż ta, która dominuje w tzw. diecie zachodniej, co bez wątpienia jest godne pochwały. Wg autora należy jeść pięć posiłków w ciągu dnia, co również można uznać za słuszne zalecenie, podobnie jak sugestię by nigdy nie najadać się do syta (takie ogólne zalecenia sprawdzają się w przypadku znacznej części społeczeństwa zachodniego). Choć na polskich strona można spotkać się ze stwierdzeniem, iż jest to bardzo niskokaloryczna dieta, to na stronie autora można znaleźć jadłospisy o różnej kaloryczności (800 – 2000kcal)

Oczywiście dieta przyniesie oczekiwany efekt odchudzający tylko wtedy kiedy zostanie dobrze dobrana pod kątem kaloryczności. Jeśli deficyt energetyczny będzie zbyt duży, to ewentualny spadek masy ciała zostanie nadrobiony z nawiązką podobnie jak w przypadku innych „szybkich” diet. Przekonanie, że dieta ta odmładza organizm jest nieuzasadnione.

Reasumując: sugerowanie się doborem pokarmów zalecanym przez autora diety w wielu przypadkach może być słuszne. Wdrożenia tego modelu żywieniowego w postaci kompleksowej i zbyt restrykcyjnej (np. jako diety 800kcal) jest jednak niezalecane. Przypominam, że najlepszym rozwiązaniem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, a nie stosowanie „chwilowych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

 

 

 

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę