Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta 1000 kcal

Diety okiem dietetyka: Dieta 1000 kcal
Ocena dietetyka: ten schemat żywieniowy zakłada wywołanie znacznego deficytu energetycznego, a tym samym szybki ubytek masy ciała. Dieta jest o tyle uniwersalna, że praktycznie każdy – stosując się do jej zaleceń – schudnie. Utrzymanie podaży energii na poziomie 1000kcal, teoretycznie stanowi minimalny bezpieczny pułap przy którym – o ile właściwie dobierzemy pokarmy i nie przesadzimy z czasem stosowania diety – nie powinniśmy nabawić się niedoborów witamin i składników mineralnych.

Zanim zdecydujemy się na taką dietę, warto zdać sobie sprawę, że przeciętne zapotrzebowanie dorosłego człowieka waha się w przedziale 2000–3000 kcal, a u osób aktywnych fizycznie jest jeszcze wyższe. Zmniejszenie podaży energii do 1000 kcal na dobę może spowodować początkowo gwałtowny spadek masy ciała, następnie szybkie spowolnienie postępu i efekt jo-jo po zakończeniu diety. Co istotne  wiele osób fizycznie nie jest w stanie utrzymać reżimu kalorycznego i po kilku dniach wręcz rzuca się na jedzenie, nadrabiając z nawiązką stracone kilogramy.

Deficyt energetyczny powinien być ustalony indywidualnie na podstawie oszacowanego zapotrzebowania konkretnej jednostki. Przy użyciu prostych narzędzi dostępnych w sieci można dosłownie w minutę dokonać stosowanych obliczeń, od uzyskanego wyniku odjąć około 400–600 kcal i uzyskać wartość wyjściową, na podstawie której ułożyć można jadłospis. Nie polecam diety 1000 kcal jako skutecznego sposobu odchudzania, praktyka pokazuje, że naprawdę mało komu udaje się przy jej pomocy uzyskać trwały efekt.