Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzasz się? Nie daj się na to nabrać!

Myślę, że gdyby komukolwiek udało się wymyślić urządzenie lub jeszcze lepiej - pigułkę, której zastosowanie spowodowałoby szybki i trwały ubytek tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbienie sylwetki wynalazca ów stałby się jednym z najsławniejszych i być może najbogatszych ludzi na ziemi. Co więcej, wieść o tak doniosłym wydarzeniu natychmiast pojawiłaby się w mediach jako sensacja. Jak dotąd jednak nie wynaleziono sposobu umożliwiającego bez poświęceń i bez wysiłku pozbyć się definitywnie nadwagi i ukształtować sylwetkę, nic też nie wskazuje by taki wynalazek mógł powstać w najbliższej przyszłości. Mimo to jednak wiele osób rok w rok pada ofiarą rozmaitych marketingowych sztuczek, nabywając buble, które mają rzekomo stanowić rewolucję w kształtowaniu sylwetki. Ku przestrodze zamieszczam listę najbardziej podejrzanych wynalazków.

Elektryczne stymulatory mięśni brzucha

Wystarczy założyć, włączyć odpowiedni program, zasiąść przed telewizorem i voilà! Po kilku tygodniach cieszyć się możemy wspaniale wyrzeźbionym sześciopakiem, przynajmniej w teorii, bo w praktyce jeszcze nie słyszałem o tym by ktokolwiek spalił tłuszcz i wypracował robiącą wrażenie muskulaturę używając elektrycznego stymulatora. Co więcej, opinie użytkowników głoszą, że znaczna część urządzeń dostępnych na rynku (chińskiego pochodzenia) szybko kończy swój żywot… Pamiętaj – nigdy nie wierz w bajki o tym, że istnieje urządzenie, które zrobi trening za Ciebie! Jedyne co możesz stracić to kasa…

Sauna na pasku

Na pierwszy rzut oka wydaje się to logiczne: przecież żeby spalić tłuszcz trzeba się sporo napocić, a podwyższona temperatura emitowana przez specjalne urządzenie, podobnie jak trening fizyczny powoduje zwiększone wydzielanie potu, a jak pogrzejemy okolice pasa – to spalimy brzuch… Niestety w praktyce to tak nie działa. Zwiększona temperatura otoczenia w żaden sposób nie przyspiesza spalania tłuszczu. Jedyne czego chwilowo ubywa to woda i elektrolity. Paradoksalnie więcej kalorii można byłoby spalić przykładając kostki lodu, organizm musiałby bowiem zacząć intensywnie dogrzewać schładzane miejsca (oczywiście nie polecam takich praktyk, można najzwyczajniej się przeziębić). Sauna na pasku, nie pomoże spalić tłuszczu z brzucha.

Platformy wibracyjne

Istnieją specjalne platformy, które podobno dzięki wibracjom nie tylko doprowadzają do zwiększonego wydatku energetycznego, co wiąże się z szybszym spalaniem tłuszczu, ale również wspomagają rozwój kondycji i stymulują tkankę mięśniową do wzrostu. Niestety badania naukowe w większości nie potwierdzają tych teorii, a co więcej w jednym eksperymencie zaobserwowano, że używanie takich urządzeń może być wręcz destrukcyjne dla tkanki mięśniowej. Jeśli chciałeś się zapisać na kurację modelującą z użyciem takiego urządzenia lub co gorsza - brałeś pod uwagę jego zakup, to czas zmienić swoje plany.

Dieta cud

Klasyka przedwakacyjnego sezonu to zazwyczaj nowa, opracowana – podobno – przez światowej klasy naukowca / lekarza / dietetyka czy innego guru, dieta gwarantująca szybki ubytek nadprogramowych kilogramów z jednoczesnym wymodelowaniem sylwetki, bez ryzyka efektu jo-jo. Jeśli ktokolwiek obiecuje, że dzięki wymyślonej przez niego diecie można schudnąć 10 kg w tydzień, to warto podziękować za ofertę. Nawet jeśli uda się schudnąć tyle w tak krótkim czasie, to konsekwencje tego będą opłakane, a uzyskany efekt – chwilowy.

Magiczna pigułka

Co roku w sieci pojawiają się masowo reklamy nowego, rewolucyjnego suplementu diety zawierającego ekstrakt otrzymany z cudownych liści, unikalnych korzeni lub magicznych jagód, kryjących w sobie bogactwo naturalnych substancji spalających tłuszcz. Efektywność środka potwierdzona jest foto-relacjami, opiniami „specjalistów” i kolorowymi wykresami, a sam produkt dostępny jest w limitowanej ilości w okazyjnej cenie. I tak jest każdej wiosny i każdego lata. Zmieniają się nazwy, opakowania, nieraz i receptura, ale zasada jest ta sama: wypromować, sprzedać i zniknąć z rynku. Niestety nie istnieją cudowne pigułki umożliwiające redukcję tłuszczu bez wysiłku i bez diety.

Podsumowanie

Chcesz schudnąć? Postaw na sprawdzone metody takie jak odpowiednio zbilansowana dieta oraz przemyślana aktywność fizyczna. Nie wierz w cuda i bajki, bo nie tylko się zawiedziesz, ale także stracisz czas i pieniądze.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.