Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Brakujący element diety

Brakujący element diety
W artykule zatytułowanym „Suplementy, które pomogą wytrwać w noworocznych postanowieniach” zaproponowałem kilka rozwiązań, które pomogą w realizacji noworocznych postanowień dotyczących zmiany nawyków żywieniowych, a w konsekwencji ułatwią uzyskanie wymarzonej sylwetki. Oprócz funkcjonalnych dodatków, nie zaszkodzi jednak także uzupełnić dietę w suplementy zawierające deficytowe często składniki pokarmowe, takie jak wapń z witaminą D, magnez czy kwasy tłuszczowe omega 3.

Wapń jest pierwiastkiem, którego kobiety spożywają często zbyt mało. Warto wiedzieć, że odpowiednia jego podaż jest niezbędna nie tylko dla zdrowia zębów i kości, ale także korzystnie oddziałuje na przemianę materii i sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Witamina D jest niezbędna dla prawidłowego metabolizmu wapnia oraz produkcji wielu hormonów, a jej podstawowym źródłem jest... promieniowanie słoneczne. Stąd też w okresie jesiennym i zimowym tak częste są niedobory tej witaminy. Coraz więcej dietetyków skłania się do zalecania okresowej suplementacji.

Za dodatkową porcję magnezu podziękuje Ci twój układ nerwowy. Pierwiastek ten korzystnie wpływa na nastrój i samopoczucie oraz jakość snu. Odpowiednie spożycie jest także niezbędne dla prawidłowego przebiegu przemian energetycznych, a wysiłek fizyczny może być czynnikiem generującym dodatkowe zapotrzebowanie organizmu. Preparat magnezowy powinien być uzupełniony o witaminę B6, która poprawia biodostępność tego pierwiastka.

Kwasy tłuszczowe omega 3 również stanowią niezbędny element naszej diety.  Jak pokazują badania zdecydowana większość osób spożywa ich zbyt mało. Konsekwencją tego jest nie tylko zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, ale także zaburzenia przemiany materii oraz gorsze samopoczucie i kondycja psychiczna. Najlepszym źródłem tych kwasów tłuszczowych są tłuste ryby morskie - jeśli spożywasz je rzadko powinnaś  rozważyć suplementację.

Wszystkie wymienione przeze mnie  preparaty stanowią cenne uzupełnienie diety i treningu ukierunkowanych na poprawę estetyki sylwetki i formy psychofizycznej. Żaden nie zastąpi jednak odpowiednio zaprojektowanych zabiegów żywieniowych czy treningowych, a stosowanie całej nawet gamy rozmaitych suplementów nie upoważnia do ulgowego traktowania noworocznych postanowień. 

Suplementy, które pomogą wytrwać w noworocznych postanowieniach