Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Chcesz być piękna? Rzuć palenie!

Zastanów się, dlaczego sięgasz po papierosa. Relaksuje cię, zabijasz nim uczucie głodu, dla towarzystwa przy kieliszku wina na imprezach, czy też może stanowi twój sposób na odreagowanie stresujących sytuacji? Powodów pewnie moglabyś wymienić więcej, ale na pewno nie pojawi się wśród nich “bo chcę wyglądać najstarzej wśród koleżanek” czy też “zawsze marzyłam o stanie zapalnym dziąseł”. Spójrz w lustro i pomyśl, czy dymek jest naprawdę wart ceny, jaką za palenie płaci nie tylko twoja cera, ale cały twój organizm?

Chcesz wyglądać starzej – zaprzyjaźnij się z papierosem

W papierosach znajduje się ponad 4000 szkodliwych substancji chemicznych, które przenikają do organizmu!

Uzależniająca, wpływająca na procesy przyspieszające starzenie nikotyna, rakotwórcze substancje smoliste, szkodliwe gazy zwiększające ryzyko wystąpienia zawału serca – to wszystko serwujemy sobie, z pełną świadomością popełnianych czynów, sami.

Po czym poznać palacza?

To nie będzie trudnym wyzwaniem. Szybsze powstawanie zmarszczek (palacze mają ich około dziesięć razy więcej niż osoby niepalące!), blada, wyglądająca na wiecznie zmęczoną twarz, pożółkłe palce, nalot na zębach, stany zapalne dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust – to tylko niektóre z „bonusów”, które zyskasz regularnie zatruwając organizm. Do tego, co dla kobiety jest katastrofą, osoby palące wyglądają na zdecydowanie starsze niż są w rzeczywistości.

Poza czynnikami środowiskowymi, takimi jak palenie tytoniu czy też wystawianie skóry na promienie słoneczne, duże znaczenie ma oczywiście tzw. „dobry gen”.

Jak wygląda skóra typowego palacza? Łatwo ją rozpoznać: jest szara, blada, pomarszczona. U osób palących dłużej pojawiają się charakterystyczne zmarszczki wokół ust (od trzymania i zaciągania się). Zmniejszona ilość kolagenu sprawia, że jest także mało elastyczna.

W wyniku palenia zostają uszkodzone naczynia krwionośne transportujące krew do skóry i tkanek łącznych, co skutkuje zmniejszonym przepływem krwi i odbiera cerze naturalny, promienny kolor.

Dodatkowo, jeżeli chciałabyś być w przyszłości mamą, powinnaś wziąć pod uwagę, że palenie może stanowić jedną z przyczyn bezpłodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn (słabszy przepływ krwi u palących mężczyzn może być przyczyną zaburzeń erekcji).

Jak na nowo przywrócić cerze blask?

Zamiast wydawać fortunę na kremy przeciwzmarszczkowe i zabiegi upiększające o wątpliwej skuteczności, o wiele bardziej ekonomiczne i pozwalająe zaoszczędzić ogromną ilość czasu byłoby całkowite rzucenie palenia. Jest to prosta i skuteczna metoda, aby przywrócić cerze naturalny, świeży i promienny blask, wyglądać atrakcyjniej i młodziej.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.