Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Ćwiczysz? Zadbaj o swoje dłonie!

Ćwiczysz? Zadbaj o swoje dłonie!
O pozytywnym wpływie treningu siłowego na ciało, jego proporcje oraz jędrność skóry, napisano już nie jeden, nie dwa, a tysiące artykułów. Trening z obciążeniem jest idealnym rozwiązaniem do kształtowania kobiecej sylwetki, co do tego nie ma wątpliwości. Są jednak elementy kobiecego ciała, które w wyniku wizyt na siłowni niszczą się. Mowa tu o dłoniach. Jeśli chcesz, by mimo intensywnych ćwiczeń pozostały delikatne, odpowiednio o nie zadbaj.

W wyniku chwytania hantli, podnoszenia i wyciskania sztangi, podciągania się na drążku, przyciągania wszelkiego rodzaju drążków na maszynach, kobiece dłonie, które z natury są raczej delikatne, niszczą się. Stają się suche, szorstkie, pojawiają się na nich odciski. Czy tak musi być? Nie. Jednak, by tego uniknąć, należy regularnie i właściwie dbać o dłonie.

Rękawiczki treningowe

Przede wszystkim dobrym pomysłem, jest zabieranie ze sobą na trening rękawiczek. Rękawiczki powinny być odpowiednio dobrane. Nie mogą być za luźne ani za ciasne. Po ich założeniu musimy czuć się komfortowo. Ważne jest również, aby rękawiczki wykonane były z odpowiedniego materiału. W miejscach, w których najczęściej tworzą się odciski, powinny być wzmocnione. Pozostała część powinna być nieco delikatniejsza. Dłonie nie powinny zaparzać się w rękawiczkach. Warto również zwrócić uwagę, czy rękawiczki nie farbują. Niektóre sztucznie farbowane materiały pod wpływem potu koloryzują skórę dłoni, a nierzadko również skórki i paznokcie.

Krem do dłoni

Poza tym dobrym pomysłem jest dbanie o dłonie, używając odpowiednich do tego kosmetyków. Skóra dłoni ma nieco inne potrzeby niż reszta ciała. Posiada zdecydowanie mniej gruczołów łojowych, a więc i ochronna warstwa hydrolipidowa jest uboższa. Cieńsza jest również podskórna warstwa tkanki tłuszczowej. Pielęgnacyjny krem do dłoni miej zawsze przy sobie. Używaj go zwłaszcza przy częstym myciu rąk z użyciem detergentów.

Peeling dłoni

Raz w tygodniu warto poświęcić czas na zabieg złuszczająco-nawilżający. W ramach takiego zabiegu powinniśmy wykonać peeling dłoni. W tym celu wykorzystać można gotowy preparat ze sklepu lub przygotowany w domu peeling na bazie oliwy z oliwek i cukru, lub soli drobnoziarnistej.

Nawilżenie skóry dłoni

Kolejny etap, którego celem jest nawilżenie skóry, to moczenie dłoni na przykład w kleiku z siemienia lnianego. Sprawdzi się również letnia woda z dodatkiem oleju kokosowego. Jeśli nasze dłonie są bardzo suche, możemy również nałożyć na nie maseczkę na bazie oliwy i miodu. Po nałożeniu maseczki na dłonie zakładamy rękawiczki i pozostawiamy ją około 30 min.

Podsumowanie

Regularnie wykonywane zabiegi, pomogą utrzymać dłonie w dobrym stanie, uniknąć ich przesuszania i szorstkiej skóry.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.