Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dołeczki Wenus – czy można je wyćwiczyć?

Dołeczki Wenus – czy można je wyćwiczyć?
Czy wiesz, że według niektórych ekspertów, w Twoim ciele jest pewien element, który decyduje o tym, czy powodzi Ci się w sypialni i czy cieszysz się dużym powodzeniem u płci przeciwnej? Mowa o dołeczkach znajdujących się tuż nad pośladkami. Noszą one nazwę dołeczków Wenus. I jak głoszą powszechne opinie, jeśli je posiadasz, jesteś szczęściarą.

Czym są dołeczki Wenus?

Mowa o małych dołeczkach widocznych na dole pleców, znajdujących się tuż nad pośladkami. Nie każdy człowiek może cieszyć się ich obecnością. U jednych są wyraźniej zaznaczone, u innych niemalże niewidoczne. U kobiet nazywane są dołeczkami Wenus, natomiast u mężczyzn dołeczkami Apolla. Wielu mężczyzn przyznaje, że właśnie to miejsce na ciele kobiety jest niezwykle atrakcyjne i pociągające.

Jak powstają dołeczki Wenus?

Dołeczki znajdują się w miejscu, w którym nie ma mięśni, a jedynie dwa symetryczne więzadła łączące skórę z kręgosłupem. Dwa niewinnie wyglądające wgłębienia są zakończeniem grzebienia biodrowego brzegu talerza kości biodrowej i stanowią doskonałe miejsce przyczepu mięśni i licznych więzadeł. W zależności od tego, jak ciasno więzadła są ułożone, dołeczki na plecach będą głębokie i mocno widoczne lub płytkie, może nie być ich również wcale. Przez długi czas sądzono, że ich obecność zależy od genetyki. Genetyka zdaje się nie odgrywać w tej sytuacji istotnej roli. Okazuje się bowiem, że nawet, jeśli Twoi rodzice mają dołeczki, Ty nie musisz ich posiadać. Dołeczki albo się ma, albo się ich nie ma.

Dołeczki Wenus a życie erotyczne

Połączenie jest dość subtelne, ale według niektórych, osoby posiadające dołeczki Wenus lub Apollo są ogniste i nie mogą narzekać na brak orgazmu w czasie współżycia. Skąd taka zależność? Te niepozorne dołeczki są powiązane z układem krążenia. Stanowią one oznakę dobrej cyrkulacji krwi w okolicy miednicy, co pozytywnie wpływa na życie intymne i doznania erotyczne, a także zdolność uwodzenia. Oznacza to, że krew pompowana jest do całego ciała, sprawiając, że strefy erogenne stają się lepiej ukrwione i bardziej czułe na bodźce zewnętrzne. Badania potwierdzają, że dołeczki mają duży wpływ na niezwykle istotną sferę życia człowieka, jaką jest życie erotyczne.

Czy dołeczki Wenus można wyćwiczyć?

Jak już wspomniałam wcześniej, przez długi czas uważano, że dołeczki Wenus są cechą dziedziczną. Ostatnie badania obaliły tę tezę. Dołeczki Wenus i Apollo częściej widoczne są u osób szczupłych z prawidłowo wyprofilowanymi krzywiznami kręgosłupa i mocnymi mięśniami odcinka lędźwiowego pleców.

Nie będziemy Cię oszukiwać, prawdopodobnie jeśli nie masz dołeczków Wenus, to nigdy ich mieć nie będziesz. Jeśli jednak są lekko widoczne możesz popracować nad tym, by je uwydatnić! Może się również okazać, że do tej pory wydawało Ci się, że ich nie masz, jednak gdy stracisz kilka nadprogramowych kilogramów i wzmocnisz mięśnie, ujrzysz je tuż nad pośladkami.

Jak uwidocznić dołeczki Wenus?

Przede wszystkim zadbać o prawidłowe odżywianie, gdyż jak wspomniałam, dołeczki są częściej widoczne u osób szczupłych. Zbilansowana dieta, oparta o produkty niskoprzetworzone, takie jak: warzywa, owoce, jajka, mięso, ryby, orzechy, nieoczyszczone zboża, I z niewielkim deficytem kalorycznym. Po drugie, warto wzmocnić mięśnie pleców, zwłaszcza dolnych partii oraz mięśnie pośladków.

Polecane ćwiczenia na dołeczki Wenus

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli dopiero zaczynasz, większość ćwiczeń możesz wykonać w domu, nawet jeśli nie posiadasz specjalnego sprzętu.

Wznosy tułowia leżąc na ziemi (lub na piłce, jeśli posiadasz)

Unoszenie nóg leżąc na skraju kanapy (alternative reverse hiper)

Supermany (jednoczesne unoszenie tułowia i nóg leżąc na ziemi)

Mostek biodrowy

Na czym tak naprawdę warto się skupić?

Zamiast skupiać się na tym, czy posiadamy dołeczki w dolnej części pleców i czy jesteśmy dzięki temu bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej, warto poświęcić uwagę temu, na co rzeczywiście mamy wpływ. Możemy zadbać o swoje ciało i jego wygląd na wielu płaszczyznach, w zdrowy i rozsądny sposób. Z pewnością szczupła sylwetka, jędrna cera i piękne, wypracowane ćwiczeniami kształty, wpłyną pozytywnie na nasz wygląd i znacząco podniosą naszą atrakcyjność. Skup się więc na zmianie stylu życia, zadbaj o większą ilość aktywności fizycznej i zdrową, zbilansowaną dietę oraz sen i regenerację. Warto zadbać o kształtne i silne pośladki, niewątpliwie będą one atutem kobiecej sylwetki.

Poniżej podpowiadamy, jakie ćwiczenia warto uwzględnić w swoim planie.

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Hip thrusty

W każdej wersji – bez obciążenia, z gumami, ze sztangą, z hantlem, jednonóż, obunóż, z nogami na podwyższeniu.

Frog pump

Przysiady bułgarskie

Reverse hiper

Unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym

Lateral band walk

Fire hydrant circle

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.