Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak zbudować sylwetkę modelki fitness?

Jak zbudować sylwetkę modelki fitness?
Jak trenować, jak się odżywiać, motywować i śledzić swoje postępy, aby uzyskać sylwetkę modelki fitness? Zespół Lindsay Cappotelli z MuscleTech opracował siedem wskazówek, które pomogą zrealizować kobietom cele. O jakich celach mowa?

Sylwetka fitness modelki charakteryzuje się ładnie zbudowanymi ramionami, ukształtowanymi nogami i uniesionymi, okrągłymi pośladkami oraz płaskim, ale zarysowanym brzuchem. I nie ma tutaj znaczenia, czy naszym celem prowadzącym do uzyskania takiego ciała będzie budowa tkanki mięśniowej, czy redukcja tłuszczowej. Kluczem do metamorfozy będzie odpowiednio dobrany trening siłowy oraz dieta.

Obecnie już coraz mniej, ale jeszcze co jakiś czas pojawiają się obawy, że trening siłowy zrobi z kobiety kulturystkę. Jednak to nieprawda bowiem budowanie mięśni wcale nie jest takie proste i szybkie. Kobieta też nie stanie się duża i toporna. Mięśnie mają tu na celu przekształcić miękkie i wiotkie ciało w jędrne i zgrabne. Przy dobrze dobranym planie treningowym sukces murowany pod warunkiem oczywiście, że poza planem na karteczce będzie również zaangażowanie i sumienność.

Nie przesadzaj z cardio

Kobiety bardzo często wizytę na siłowni utożsamiają z godzinami na maszynach cardio. Panowie na sztangi, panie na cardio. A w rzeczywistości to właśnie trening siłowy ma tutaj więcej do powiedzenia. Jeśli do tego kobieta nie ma zbyt wiele tkanki tłuszczowej to nie ma żadnego powodu, by miała się ona skupiać na cardio. Jeżeli bardzo nam na nim zależy to niech to będzie dodatek do treningu siłowego np. krótkie interwały 1-2x w tygodniu.

Jedz więcej

Kolejnym błędem popełnianym przez kobiety podczas kształtowania sylwetki (czyli budowania mięśni) jest spożywanie zbyt mało jedzenia. Jedząc same sałatki nie zbudujemy jędrnej sylwetki. Aby to zrobić, trzeba spożywać więcej kalorii, niż wynosi nasz bilans zerowy. Często problemem jest zjedzenie odpowiedniej ilości białka, dlatego też można pomyśleć o porcji odżywki białkowej, jako alternatywy dla mięsa i jaj - byle nie za często.

Zwiększaj ciężar

Drogie panie, nie bójcie się wychodzić poza zakres 12-15 powtórzeń. Spokojnie można zmniejszyć tę liczbę i uzyskać równie spory, a może i większy wydatek energetyczny. Robiąc 5-8 powtórzeń będziesz mogła sięgnąć po większy ciężar. Dzięki temu Twoje mięśnie otrzymają nowy bodziec i będą lepiej się rozwijać. Poza tym będzie to również dla Ciebie ogromna satysfakcja widząc, jak stajesz się silniejsza.

Zaplanuj trening

Plan treningowy to bardzo dobra rzecz. Pozwoli on zachować porządek i systematyczność. Warto też prowadzić dziennik, czy to w zeszycie, czy na komputerze np. na forum, czy blogu, aby móc później się cofnąć i zobaczyć, jakie narzędzia, jakie ćwiczenia na nas oddziaływały albo jaki postęp zrobiliśmy na przestrzeni danego okresu.

Jeśli cele są sprecyzowane to nie ma sensu chodzenie na siłownię i wykonywanie freestyle. Liczba serii i powtórzeń, długość przerw między seriami, założenia związane z progresją, to wszystko elementy mogące przyspieszyć uzyskanie Twojej formy.

Angażuj odpowiednio swoje mięśnie

Wykonywanie ćwiczenia to nie tylko ruch taki sam, jak na filmiku lub u kolegi. Bardzo ważne jest świadome prowadzenie ruchu, kontrola postawy i świadome napinanie mięśni pracujących. Machając bezwiednie na pewno nie zrobimy progresu. Ćwicząc odpowiednio, ze skupieniem i precyzją na pewno uzyskamy efekt.

Monitoruj postępy

To mogą być zdjęcia lub pomiary, które w późniejszych okresach będą świetnym narzędziem do porównania i oceny, jakie zrobiliśmy postępy. Często wydaje nam się, że postępów brak, nic się nie zmienia i dopiero zestawienie zdjęć, starego z aktualnym, może nam pokazać, że się mylimy, a postępy jednak są.

Nie zniechęcaj się

Postępy nie będą widoczne z dnia na dzień. Praca nad sylwetką wymaga czasu. Dlatego bądź cierpliwy, nie zniechęcaj się tylko pracuj. Przemiana ciała może trwać naprawdę długo, ale jeśli naprawdę tego chcesz to warto się wysilić.

Podsumowanie

Na koniec jeszcze raz trzeba wspomnieć, że to właśnie konsekwencja w działaniu, cierpliwość i zaufanie procesowi jest kluczem do sukcesu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.