Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzasz się? Znajdź grupę wsparcia

Zarówno wyniki przeprowadzonych badań naukowych, jak i obserwacje dietetyków, trenerów czy samych zainteresowanych jednoznacznie wskazują, że zdecydowanie większą szansę na poprawę estetyki sylwetki mają osoby, które odchudzają się „grupowo”.

Oczywiście nie ma konieczności tworzenia organizacji o rozległej strukturze po to, by stracić 2 kg na wadze, jednak wsparcie choćby ze strony jednej życzliwej osoby zwiększa zdecydowanie szanse na powodzenie w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Dlatego zapisując się do klubu fitness czy udając się do dietetyka warto namówić także koleżankę lub kolegę, którym przyświeca podobna do Twojej motywacja.

Co istotne wspólne wypady na trening, wzajemne wspieranie się we wdrażaniu żywieniowych restrykcji czy też pewna zdrowa konkurencja w zmierzaniu do celu, wpływają mobilizująco oraz uprzyjemniają proces odchudzania, który często dla osób podejmujących wyzwanie w pojedynkę okazuje się byt uciążliwy. Wymiana wspólnych doświadczeń, kulinarnych przepisów czy rzeczowa rozmowa w przypływie abnegacji stanowić mogą bezcenne wsparcie.

Ciekawym rozwiązaniem jest też założenie swojego bloga i poinformowanie o nim życzliwych Ci znajomych. . Jeżeli do tej pory nigdy nie zabierałaś / zabierałeś się za redukcję tkanki tłuszczowej „z głową”, warto poszukać także pomocy kogoś z większym doświadczeniem niż Twoje. Przy czym nie polecam kolegów czy koleżanek, którzy po swoich „doświadczeniach” z odchudzaniem szybko odrobili stracone kilogramy, oni bowiem nie dysponują raczej rzetelną wiedzą.

W PoTreningu możesz założyć specjalny dziennik, służący do monitowania postępów, w którym można wpisywać swoje założenia, informacje na temat przebytych treningów, spożytych posiłków czy straconych kilogramów.

Ułatwia to nie tylko planowanie kolejnych etapów redukcji, ale także rzetelną ocenę efektywności i zachowanie kontroli nad przebiegiem tego procesu oraz umożliwia konsultacje z innymi osobami, które stawiają przed sobą podobne do Twoich cele, a nieraz dysponują większą wiedzą i doświadczeniem.

Pracowanie nad kondycją i estetyką sylwetki w domowym zaciszu tak, by nikt się o tym nie dowiedział w istocie zmniejsza Twoje szanse na powodzenie. Integracja z „grupą wsparcia”, choćby jednoosobową, może stanowić krok w stronę poprawy efektywności podjętych działań mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej.

Jeszcze lepsze efekty można uzyskać włączając się samemu w zmagania innych osób, starając się czerpać z ich doświadczeń i uczyć na błędach przez nich popełnianych. Jest to chyba najlepszy z możliwych sposobów na osiągnięcie zamierzonego celu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.