Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

W co się ubrać na siłownię? Poradnik dla kobiet

Decyzja została podjęta – zapisałaś się na siłownię. Najtrudniejszy krok za Tobą, teraz pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia ubioru. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany strój wpłynie na komfort wykonywanych ćwiczeń, a dodatkowo sprawi, iż poczujesz się o wiele pewniej w nowej dla Ciebie sytuacji. Rozwiązania są dwa – albo udasz się do sklepu w poszukiwaniu odpowiedniego stroju, albo znajdziesz go w swojej szafie!

Grunt to wygoda

Chociaż jak wiadomo nowe ubrania zawsze pozytywnie wpływają na samopoczucie kobiety, to w sytuacji, kiedy nie możemy lub nie chcemy sobie na nie pozwolić, warto zrobić domowy remanent. Z całą pewnością znajdziesz w szafie z ubraniami wygodne, bawełniane spodnie dresowe – długie lub krótkie, a także sportową koszulkę lub top. Ważne, abyś czuła się komfortowo – odzież powinna dawać Ci swobodę ruchów i dodatkowo zapewnić odpowiednią wentylację” - dlatego wszelkim syntetykom (chyba że jest to specjalna „oddychająca” tkanina, odprowadzająca wilgoć na zewnątrz), mówimy zdecydowanie: nie! To samo dotyczy bielizny i skarpetek – wszelkie sztuczne tkaniny (oprócz specjalnych sportowych) wpłyną negatywnie na komfort wykonywanych ćwiczeń, a przy intensywniejszym wysiłku mogą doprowadzić do powstania odparzeń.

Pamiętaj o sportowych butach

Pamiętaj również o odpowiednim obuwiu – tutaj ważna jest przede wszystkim kwestia praktyczna – buty muszą być wygodne, nie mogą Cię uciskać, obcierać ani być zbyt luźne. Na samym początku swojej przygody z siłownią nie musisz wcale inwestować w specjalistyczne obuwie uniwersalne buty sportowe będą jak najbardziej OK.

Wybieramy spodnie

W przypadku spodni również liczy się wygoda. Jeśli zaczynasz rekreacyjne treningi na początek wystarczą zwykłe spodnie dresowe, jeżeli natomiast zdecydujesz się już na zakup nowych ciuchów, warto zainteresować się odzieżą dedykowaną specjalnie dla osób aktywnych fizycznie. Choć może Ci się wydawać, iż w zasadzie dres to dres, to jednak różnice w użytkowaniu mogą być odczuwalne. Specjalne tkaniny znacznie skuteczniej chronią organizm przed przegrzaniem, no i charakteryzują się znacznie większą trwałością.

Odzież sportowa wymaga częstego prania, w związku z tym, w przypadku ubrań z tkanin tradycyjnych, dość szybko dochodzi do rozciągnięcia, blaknięcia czy defasonowania. Natomiast ubrania przeznaczone typowo dla sportowców są zdecydowanie bardziej odporne i trwałe. Dodatkowo pamiętaj, że tego typu dresy czy podkoszulki doskonale sprawdzą się nie tylko podczas ćwiczeń na siłowni, ale również podczas pieszych wędrówek czy dalekiej podróży samochodem.

Strój kompletuj stopniowo

Nie musisz kupować od razu całego nowego stroju, warto kompletować go stopniowo, wykorzystując ubrania, które już posiadasz w swojej szafie. Praktyka pokazuje, że w miarę postępów na siłowni zmieni się Twoje podejście co do preferowanych fasonów. Początkowo będą to lekko workowate ubrania, mające na celu ukryć to i owo. Z czasem, kiedy Twoja sylwetka zacznie się zmieniać, nabierać sprężystości i gibkości – raz, że będziesz potrzebowała znacznie mniejszych rozmiarów, a dwa, że polubisz dopasowane stroje to i owo odsłaniające.

Podsumowanie

Ubiór na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny – nie może krępować Twoich ruchów ani sprawiać, iż będziesz się czuła niepewnie. Sytuacja, w której zamiast koncentrować się na ćwiczeniach będziesz się zastanawiać czy Ci spodnie nie spadną, czy ramiączko od koszulki nie pęknie, nigdy nie powinna mieć miejsca! Warto też pamiętać, że choć strój może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie to jednak ideą chodzenia na siłownię nie jest tylko „wyglądanie” ale przede wszystkim ćwiczenie i walka ze swoimi słabościami! A prawda jest taka, że zgrabne ciało wygląda atrakcyjnie zarówno w tanim podkoszulku, jak i markowej odzieży…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.