Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kisiel w wersji fit, jak go wykorzystać?

Wykorzystanie żywności funkcjonalnej w świecie sportu jest obecnie trendem, który mocno został spopularyzowany. Sportowcy chętnie sięgają po fit zamienniki ulubionych deserów, m.in. dlatego, że pozbawione są one znacznej części cukru lub całkowicie w ich składzie nie on nie występuje. Sprawia to, że bez wyrzutów sumienia mogą skosztować ulubionej galaretki, budyniu, lodów czy też kisielu.

Kisiel w wersji dla sportowców różni się głównie tym, że w jego składzie nie ma dodatku cukru, a bazę węglowodanową stanowi skrobia kukurydziana. Sprawia to, że wykorzystać można produkt tego typu jako słodką przekąskę w ciągu dnia, dostarczając sobie wrażeń smakowych, jak i niewielką ilość węglowodanów złożonych, co nie będzie miało wpływu na jakość diety.

Produkty klasyczne, dostępne w sklepie, zazwyczaj bazują na dodatku sacharozy, która niewątpliwie nie należy do grupy składników odżywczych, pożądanych w diecie osoby dbającej o zdrowie. Fruit Splash od firmy Allnutrition wykorzystuje w celach słodzących słodziki, do których należy m.in. stewia.

Oznacza to, że dostarczane węglowodany z produktu, to głównie węglowodany złożone. W kisielu użyto skrobi kukurydzianej, która niejednokrotnie jest dodatkiem do produktów typu gainer, jak i MRP, mających za zadanie uzupełnić dietę osoby trenującej w składniki pełnowartościowe. Oznacza to, że bez ryzyka o naszą formę, czy też zdrowie, możemy wykorzystać słodką przekąskę, którą można cieszyć się na co dzień.

Forma przygotowania produktu jest bardzo prosta. Wystarczy do gorącej wody wsypać porcję kisielu, po czym energicznie mieszać i mamy gotową przekąskę. Kisiel nadaje się do spożycia zarówno w formie na ciepło, jak i na zimno, nie tracąc przy tym walorów smakowych.

Czy kisiel nadaje się jako wsparcie okołotreningowe?

Zdecydowanie można wykorzystać produkt Fruit Splash jako element wsparcia wysiłku fizycznego. Do porcji kisielu dodać można aminokwasy rozgałęzione BCAA, które wraz z nim stworzą formę “żelu energetycznego”. Ważne jest, aby zachować zgodność smaków, co sprawi, że przygotowany “suplement” będzie nie tylko funkcjonalny, ale i bardzo smaczny.

Wykorzystanie kisielu w takiej formie wpisze się idealnie jako zastrzyk energii podczas treningu, jak i dodatkowo, funkcjonalnie wspomoże trening za pomocą aminokwasów. Połączenie węglowodanów z BCAA wykazuje działanie synergistyczne, które polega na zapobieganiu mechanizmom katabolizmu, jak i wsparciu regeneracyjnym dla układu nerwowego. Skorzystają na tego typu suplementacji osoby trenujące wytrzymałościowo, posiadające w swojej rozpisce treningi o wysokiej intensywności, które mocno wyczerpują organizm energetycznie. Podobnie osoby trenujące siłowo, jak np. zawodnicy trójboju siłowego, powinny czuć znaczną poprawę w poziomie energii podczas sesji treningowych, które są zazwyczaj mocno obłożone objętościowo. Osoby trenujące typowo pod ciężary potrzebują nieco wsparcia w postaci dodatkowej, szybkostrawnej energii, gdzie kisiel wraz z dodatkiem aminokwasowym sprawdzi się idealnie.

Podobnie wykorzystać można kisiel jako element potreningowego recovery. Każda porcja produktu Fruit Splash to około 18g węglowodanów w postaci złożonej, jednak forma podania sprawia, że są one lekkostrawne, a układ pokarmowy nie jest nadto obciążony, co wpisuje się doskonale jako pierwsza opcja na posiłek po wysiłku. Dodatkowo uzupełnić można deser o dodatek węglowodanów pochodzących np. z owoców, jak i nieco tłuszczu ze śmietany, co sprawi, że jeszcze bardziej podkręcimy działanie regeneracyjne naszego posiłku. Dodatkowo pamiętać należy, aby w okresie tym dołączyć do porcji kisielu EAA w wersji smakowej lub naturalnej, co dostarczy pełnego aminogramu, który to przełoży się na znaczne działanie regeneracyjne, jak i budulcowe masy mięśniowej. Wykorzystanie w celach uzupełnienia energii produktu typu kisiel, bazującego na skrobi kukurydzianej, jest dobrą alternatywą dla osób unikających odżywki typu carbo.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.