Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak spalić kalorie bez ćwiczeń? 20 wskazówek

Jak spalić kalorie bez ćwiczeń? 20 wskazówek
Jeśli chodzi o utratę tłuszczu to sport oferuje optymalne warunki. Jednolita na całym świecie reguła powiada, że należy uprawiać sport trzy razy w tygodniu. Jednak wiele osób z różnych przyczyn nie zawsze może się tej reguły trzymać. Jeśli również i Ty należysz do tych osób, to musisz znaleźć inne sposoby aby spalić swój tłuszcz. Co prawda, nie są one idealne, ale zawsze trochę pomogą. Poniżej przedstawiamy 20 prostych wskazówek aby schudnąć bez uprawiania sportu. Niezbędnym i podstawowym wymogiem również i tutaj jest zdrowa oraz zrównoważona dieta.

Więcej snu

Badania wykazały, że sen trwający mniej niż pięć godzin przez dłuższy okres czasu niekorzystnie wpływa na nasz metabolizm. Pogarsza się on aby zrekompensować braki spowodowane krótkim snem. Człowiek powinien spać od siedmiu do dziewięciu godzin dziennie. Zwróć uwagę na swój rytm snu, który składa się z kilku cykli, trwających po około 90 minut.

Oglądaj mniej telewizji

Ogranicz się tylko do Twoich ulubionych programów i filmów, ale nie oglądaj nic ponadto. Szczególnie jeśli lubisz podczas oglądania coś przekąsić lub wypić. Badania wykazały, że ludzie, którzy ograniczyli czas spędzany przed telewizorem o połowę spalili dziennie około 100 kalorii więcej.

Wykonaj swoje obowiązki domowe

Takie aktywności jak sprzątanie domu, obejścia, porządki w ogródku pozwolą Ci spalić dodatkowe kalorie. Nie można tego w prawdzie porównywać do biegania, ale efekty mogą być widoczne i to niezależnie, czy lubisz porządek w swoim mieszkaniu czy nie.

Gotuj sama

Na pewno łatwiej jest kupić już gotowy albo chociaż półgotowy posiłek. Jeśli jednak samodzielnie przygotujesz swoje jedzenie, będziesz nie tylko wiedziała co jesz, ale również ile przyjmujesz kalorii. Musisz pamiętać, że już przygotowując posiłek spalisz kilka zbędnych kalorii.

Wyjdź do ludzi

Wyjdź ze znajomymi na miasto, na kręgle, gokarty albo weź udział w innych aktywnościach. Dzięki nim spalisz nawet 200 kalorii w godzinę.

Kup sobie krokomierz

Postaw sobie za cel zrobienie 10.000 kroków dziennie. To średnio 8 km, choć wartość ta zależy między innymi od Twojego wieku, kondycji i masy ciała. Kup krokomierz lub pobierz aplikację na telefon i ruszaj! W ten sposób możesz spalić od 250 do 600 kalorii jednego dnia.

Ruszaj się szybciej

Może nie zauważyłaś, ale szczupłe osoby mają tendencję, aby poruszać się szybciej. Otyłe osoby często potrzebują dużo więcej czasu na wykonanie tych samych czynności. Jest oczywiste, że spalasz więcej kalorii, gdy ruszasz się szybciej.

Przemieszczaj się podczas telefonowania

Podczas telefonowania, zamiast leżeć na kanapie lub siedzieć wygodnie w fotelu, możesz chodzić z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki temu spalisz o 50% kalorii więcej niż siedząc.

Odpręż się

Stres powoduje uwalnianie kortyzolu, hormonu, który jest jedną z największych przeszkód w osiągnięciu atrakcyjnej sylwetki. Kortyzol powoduje to, że Twój organizm magazynuje dostarczone z pożywieniem kalorie w formie tłuszczu. Dlatego powinnaś być zrelaksowana tak często, jak to tylko możliwe, aby zredukować swoją wagę.

Śmiej się więcej

To nie żart. Śmiejąc się od 10 do 15 minut dziennie można spalić 50 dodatkowych kalorii. Obejrzyj komedię, przeczytaj zabawną historyjkę, spotkaj się ze znajomymi i śmiej się pełną parą.

Nie jedz przed telewizorem

Jak już wskazano w punkcie 2, spożywanie jedzenia podczas oglądania telewizji jest bardzo złym nawykiem. Może z braku czasu chcesz połączyć kolację z oglądaniem swojego ulubionego serialu, jednak takie rozwiązanie przynosi ze sobą same niekorzyści. Pogarsza to Twoje przyzwyczajenia, nie delektujesz się swoim posiłkiem, bowiem Twoja uwaga skoncentrowana jest na tym co oglądasz. Ponadto, często dochodzi tu do przyjęcia nieprzemyślanych i zbyt dużych porcji jedzenia. Nie powinnaś pić napojów kolorowych, ponieważ większość z nich jest wysokokaloryczna, zwłaszcza, gdy są przyjmowane w dużych ilościach. Dlatego przestań jeść i pić przed telewizorem. Przyjmowanie kalorii w taki sposób jest niekorzystne i z łatwością może przybrać postać trzycyfrową. Bez sportu będzie bardzo trudno się ich pozbyć.

Napinaj mięśnie siedząc za kółkiem

Zawsze kiedy prowadząc samochód stoisz na światłach możesz napinać swoje mięśnie brzucha. Wzmocnisz nie tylko mięśnie tułowia, ale również mięśnie okolicy lędźwiowej. Spróbuj kilka razy, a będziesz to robić automatycznie.

Niosąc torbę zmieniaj ręce

Jeśli podróżujesz z torbą lub niesiesz w ręku coś innego, zmieniaj rękę regularnie co pięć minut. Zadbasz przez to o swoje mięśnie i spalisz więcej kalorii.

Rob pięciominutowe przerwy

Praca przy komputerze jest bardzo męcząca dla Twojego mózgu i Twoich oczu, ale również niekorzystna dla Twojej figury. Po każdej godzinie spędzonej przy biurku powinnaś wstać i się rozruszać chociaż przez pięć minut. Zrób przerwę, podczas której zrobisz sobie herbatkę i się rozciągniesz. Zwiększy to Twoją uwagę i produktywność w pracy.

Wybieraj najdłuższą drogę

Jeśli w pracy musisz iść do toalety, idź do tej, która oddalona jest od Ciebie najdalej. Wybieraj schody zamiast windy, nawet jeśli musisz dostać się na szóste albo dwunaste piętro. Na początku będziesz odczuwać ból w udach, ale po czasie on minie, a efekty Cię zadziwią. Z czasem będziesz wyprzedzać przechodniów. W drodze do pracy wysiądź przystanek wcześniej i pokonaj dodatkową drogę pieszo.

Zrezygnuj z maili albo telefonu jeśli możesz zrobić tylko kilka kroków i załatwić sprawę

Jeśli to możliwe nie wysyłaj maili ani nie dzwoń, tylko przejdź się i załatw sprawę bezpośrednio. Dodatkowo kontakt osobisty pozwoli nawiązać Ci lepszą relację z daną osobą.

Pij zimną wodę

Twoje ciało ma temperaturę 36-37°C. Jeśli wypijesz szklankę zimnej wody, to organizm musi ją doprowadzić do tej samej temperatury co ciało. Potrzebuje do tego 30 kalorii na każdy litr. Jeśli przyjmujesz zalecaną ilość płynów, czyli 2-3 litry dziennie, to organizm zużyje w tym celu około 60-90 kalorii.

Jedz powoli

Jeśli każdy kęs przeżujesz co najmniej dwadzieścia razy, to przyjęty pokarm będzie nie tylko lepiej strawiony, ale spalisz przy tym dodatkowe kalorie.

Pij zieloną herbatę każdego dnia

Kofeina wspiera spalanie tłuszczu przez to, że przyspiesza ona przemianę materii, a przez to również spalanie tkanki tłuszczowej. Zielona herbata potrafi nie tylko to, zawiera ona polifenole, czyli związki chemiczne, które również wspierają metabolizm.

Spożywaj ostre potrawy

Badania wykazały, że pikantne potrawy pobudzają przemianę materii. Zwiększ spalanie kalorii, doprawiając niektóre swoje dania przykładowo papryką chili, kurkumą albo wasabi.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.