Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Nieoczywiste kwestie utrudniające odchudzanie

Nieoczywiste kwestie utrudniające odchudzanie
Zapewne ciężko pracujesz na to, aby osiągnąć swoje cele odnośnie utrzymania formy i zachowania zdrowia. Robisz wszystko, aby jeść zdrowo i trenować, jednak nie tracisz na wadze. Co się dzieje? Być może dotyczy Cię jeden z aspektów, który uniemożliwia Ci osiągnięcie sukcesu. Z pozoru wszystko robisz dobrze, jednak to nie działa. Spójrz na niektóre z powodów, które mogą sprawić, że trafisz na coś, co skłoni Cię do przemyśleń — czy na pewno wszystko robisz prawidłowo?

Sposób płatności

Może się to wydawać dziwnym związkiem z utratą wagi, ale badania pokazują, że jeśli płacisz gotówką — robisz zakupy uważniej. Dlaczego? Płacenie gotówką powoduje, że masz większą świadomości swoich wydatków w przeciwieństwie do chwili, w której płacisz kartą. Może to prowadzić do kupowania większej ilości zbędnego jedzenia, gdyż w chwili rozliczenia nie dostrzegasz natychmiastowej utraty gotówki. Dodatkowo warto stosować starą sprawdzoną metodę wybierania się na zakupy z listą odpowiadającą Twojemu planowi żywienia, aby uniknąć kupowania zbędnych produktów.

Brak snu

Wiesz, że brak snu nie jest dla Ciebie korzystny. Zapewne po zarwanej nocy ciężko Ci funkcjonować na pełnych obrotach, a niedostateczna ilość wypoczynku odbija się nie tylko na Twoich działaniach, ale i na wyglądzie. Musisz liczyć się z tym, że Twój organizm będzie próbował się bronić przed uczuciem zmęczenia, wywołując u Ciebie ochotę na sięganie po wysokokaloryczne przekąski dostarczające dodatkowej ilości energii.

Stosowane leki

Jeśli cierpisz na schorzenie wymagające długotrwałego stosowania leków sprawdź, czy lek, który stosujesz nie powoduje zwiększenia masy ciała. Leki przeciwdepresyjne, sterydy, a nawet leki na zgagę mogą powodować, że nie tracisz kilogramów. Kolejnym środkiem, który może spowodować zwiększenie wagi jest zastrzyk antykoncepcyjny, po którego podaniu 25% kobiet zyskało 5% lub więcej masy początkowej. Nie należy przerywać stosowanego leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jeżeli podejrzewasz, że lek, który przyjmujesz ma negatywny wpływ na Twoją wagę, powiedz o tym lekarzowi i wspólnie przedyskutujcie inne metody leczenia.

Weekendowe folgowanie

Jeżeli w tygodniu robisz wszystko, aby utrzymywać formę, pracuj nad sobą również w weekendy. Spożyty przez weekend alkohol i nieprzestrzeganie diety sumują się ze zmniejszonym wydatkiem energii w dniach, w których nie chodzisz do pracy. Nawet jeżeli w ciągu pięciu dni stracisz kilogram, w ciągu dwóch dni łatwo go nadrobić, co finalnie spowoduje, że cały czas będziesz w punkcie wyjścia.

Przekąski zamiast posiłków

Jeśli przeżuwasz przez cały dzień, jedząc małe ilości to tu to tam, nie robisz ciału żadnej przysługi. Możesz myśleć, że skoro nie jesz dużych porcji to nie jesz dużo. Prawda jest taka, że nie kontrolujesz ilości spożywanych kalorii, co nie sprzyja utracie kilogramów. Zapomnij o przekąskach i zaplanuj konkretne posiłki, które przygotujesz wcześniej i zabierzesz ze sobą do pracy. Ułatwi to utrzymanie diety i odciągnie od pokusy kupowania po drodze czegoś niekoniecznie dietetycznego.

Nagradzanie siebie za ćwiczenia

Nagradzanie siebie za ćwiczenia jest dobre, a nawet zalecane dla tych, którzy nienawidzą ćwiczeń, ale musisz uważać czym jest nagroda.

Jeśli usprawiedliwiasz zjedzenie batonika tym, że spaliłeś dodatkową ilość kalorii podczas treningu niweczysz swoją ciężką pracę. Być może wykonujesz pracę, która pozwoli na spalenie kilkuset kalorii, ale jeśli później zrównoważysz je wszystkie jedzeniem to nie stracisz ani kilograma.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.