Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Samodyscyplina odróżnia zwycięzców od przegranych

Pomyśl, jak często siedząc i rozmyślając nad własnym życiem, w twojej głowie pojawia się myśl szepcząca „tak chciałbym wyglądać”, „to chciałbym osiągnąć”, „dobrze byłoby zarabiać więcej”… I dopada cię smutek i rozgoryczenie, kiedy nagle uświadamiasz sobie, że inni mają więcej szczęścia, odnoszą bardziej znaczące sukcesy, spełniają marzenia, żyją pełnią życia – całkiem inaczej niż ty... Zastanawiałeś się, co jest powodem takiej sytuacji? Myślałeś o tym, skąd biorą się niepowodzenia? To otoczenie rzuca tobie kłody pod nogi czy też może przyczyna leży w całkiem innym miejscu?

Przejmij odpowiedzialność za własne życie

Niezmiernie często o brak sukcesów i o wszelkie porażki obwiniamy wszystkich dookoła całkowicie oszczędzając własną osobę. Z czego to wynika? O wiele łatwiej jest nie brać odpowiedzialności za siebie, przerzucić ja na innych, obwiniać otoczenie o własne słabości.

Weźmy dwa przykłady, sytuacje na czasie. Obiecujesz sobie, że „od dziś” będziesz trzymał dietę, umówmy się, że zakładasz całkowite wyeliminowanie ukochanych słodyczy/chipsów. Jednak na imprezie, gdy tylko zostaniesz poczęstowany, natychmiast po nie sięgasz i konsumujesz z lubością. Jednak po chwili zaczynasz odczuwać dyskomfort i tłumaczysz sobie „wszystko przez to, że on mnie poczęstował” lub też „gdyby ich nie było na imprezie, to nie złamałbym postanowienia”…

Sytuacja druga. Obiecujesz sam sobie, że 3-4 dni w tygodniu uczęszczasz na trening (siłownia, fitness, piłka nożna, itd.). Wracasz zmęczony po szkole/pracy, na dworze zimno, pada śnieg z deszczem, a do tego dzwoni kumpel i wyciąga na pizze na „poprawę humoru”. Myślisz sobie, „trening nie zając, zrobię go jutro”, po czym wieczorem, gdy już nic nie możesz zmienić i dopadają cię wyrzuty sumienia, starasz się usprawiedliwić swoje zachowanie całą winę przerzucając na kolegę i niesprzyjającą jakimkolwiek działaniom zimową aurę.

Warto zastanowić się teraz, czy rzeczywiście winą obarczyć możesz kogoś innego niż ty sam. Nikt nie wkładał tobie słodyczy do ust, nie przykładał lufy pistoletu do skroni nakazując odpuścić ćwiczenia i spożyć pizzę. Pamiętaj, że to ty właśnie ponosisz odpowiedzialność za własne czyny i decyzje. Nie narzekaj na innych, nie tłumacz się, nie wynajduj argumentów, po prostu zacznij działać!

Samodyscyplina – klucz do sukcesu

Zastanów się, jak często - stawiając przed sobą jakiś cel - zamiast obmyślenia i obrania strategi działania, opierasz się na życzeniu sobie (by “wypaliło”) i na nadziei, wierze w to, że się uda. Nie tędy droga! Chcesz odnieść sukces - wyznacz sposób jego realizacji. Ustalając cel jasno określ termin i sposób jego realizacji, zrób listę trudności, jakie możesz napotkać na swojej drodze i - co najważniejsze - codziennie rób choćby jedną rzecz, która cię do niego przybliży!

Cechą odróżniającą zwycięzców od przegranych jest samodyscyplina. Słyszałeś kiedyś o sportowcu, który by tylko chciał zdobyć złoto na olimpiadzie, jednak nie włożyłby w to żadnej pracy? Znasz kogoś, kto osiągnął sukces nie kiwając nawet palcem? Znajdź w swoim otoczeniu osobę, o której mógłbyś powiedzieć, że osiągnęła swój cel i zastanów się, jakimi cechami się ona charakteryzuje. Narzeka, jęczy, zrzuca winę na innych, czy też może - nie zważając na przeciwności losu - po prostu działa, “robi swoje”? Niepowodzenia si wpisane w cenę sukcesu, a przegrywają ci, którzy nie robią nic, którzy nawet nie próbują.

“Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste”

(W.A.Goethe)

Nie ma sensu ukrywać, że bycie zdyscyplinowanym nie jest proste, wymaga zdeterminowania, nastawienia nie tylko na same sukcesy, lecz także na trudności, a w samorozwój trzeba włożyć na prawdę ogromne ilości pracy. Dlatego na zwycięstwo skazani są nieliczni, reszta - nie chcąc opuszczać swojej strefy komfortu i zrobić czegoś dla siebie - będzie przyglądała się z zazdrością zrzucając odpowiedzialność za własne życie na innych. Łatwiej jest siedzieć i nie robić nic…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.