Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Regeneracja kluczem do sukcesu!

Wkładasz całe serce w trening, ćwiczysz sumiennie i regularnie, a mimo to efekty nadal nie są takie, jakich oczekujesz? Zastanów się, czy planując swój harmonogram dnia zostawiasz odpowiednią ilość czasu na sen i regenerację. Aby osiągnąć wyśmienitą formę nie wystarczą tylko ćwiczenia. Co więcej! Zbyt duża ich ilość połączona z brakiem koniecznego odpoczynku może doprowadzić do przetrenowania i zahamowania wzrostu mięśni.

Chcesz, żeby twoja muskulatura była większa? Obowiązkowo uwzględnij sen i zabiegi wspomagające regenerację organizmu. Nie zapominaj też o diecie, gdyż bez niej marzenia o doskonałej sylwetce mają nikłe szanse na realizację.

Sen – metoda tania, prosta i skuteczna

Najlepsza dieta i przyjmowanie wszelkich możliwych suplementów mających poprawić zdolności regeneracyjne organizmu nie będą nic warte, jeżeli nie poświęcimy odpowiedniej ilości godzin w ciągu doby na sen. Osoba dorosła potrzebuje około 7-8 godzin snu by zarówno ciało jak i umysł wróciły do optymalnych możliwości. Oczywiście niektórzy mają zwiększone zapotrzebowanie na sen, a po ciężkiej sesji treningowej ten okres się dodatkowo wydłuża – to całkowicie normalne.

Czas snu należy dostosować do własnych potrzeb pamiętając jednak, by nie był od krótszy niż 6 godzin.

Słaba dieta = słaba regeneracja = słabe efekty

Przyjrzyj się starannie temu, co jesz. Jeżeli zapewniasz swojemu organizmowi odpowiednią ilość białka, tłuszczów oraz węglowodanów, a pokarmy są dobre pod względem jakościowym, to twoje szanse na „zrobienie dobrej formy” rosną. Jeśli jednak żywisz się produktami wysoko przetworzonymi, nie dbasz o odpowiednio skomponowany posiłek potreningowy, a w twoim menu dosyć często goszczą napoje energetyczne, alkohol… no cóż… sabotujesz swoją pracę i energię włożoną w trening.

Sprawdź koniecznie:

Kąpiel, masaż i sauna przyniosą ukojenie

Kąpiel w odpowiednio dobranej temperaturze wody (chłodna, ciepła, zimna) przynosi ulgę i łagodzi napięcie mięśniowe, wspomaga regenerację, zmniejsza ból, hartuje, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, hartuje, działa odprężająco.

Jaką kąpiel zastosować po treningu: ciepłą czy zimną?

Czy jest coś, co możesz zrobić jeszcze, by poprawić zdolności regeneracyjne ciała?

Staraj się minimalizować ilość sytuacji stresowych, ograniczaj czynniki, które sprawiają, że czujesz się wyprowadzony z równowagi, poddenerwowany, gdyż aby odpocząć fizycznie musisz zachować także spokój psychiczny. Spacer, czy też inna spokojna aktywność ruchowa ,wpłyną pozytywnie na twój nastrój, a przy okazji – gdyż pogoda teraz sprzyja – wystawisz się na działanie promieni słonecznych, naładujesz niezbędną do życia witaminą D, dzięki czemu zwiększysz poziom testosteronu i serotoniny, a także zrelaksujesz.

Odpocznij, kiedy jesteś zmęczony. Nie masz siły na trening, czujesz się zniechęcony, zamiast progesu odnotowujesz spadek formy? Nie zmuszaj się do ćwiczeń, słuchaj tego, co podpowiada twoje ciało. W takiej sytuacji mówi: czas na przerwę.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.