Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Znajdź własną motywację, rusz się z fotela!

Znajdź własną motywację, rusz się z fotela!
Przyznaj, marzy ci się takie ciało, które na plaży wzbudza niemy zachwyt. No dobrze, być może masz inne aspiracje… brak „oponki”, obwisłych ramion i zadyszki pojawiającej się przy wchodzeniu na pierwsze piętro bloku. Pragniesz w końcu poczuć się dobrze w swoim ciele i ze swoim ciałem. Coś jednak nieustannie staje na przeszkodzie…

Wymówka…

Każda czynność wymagająca od nas większego zaangażowania, a do tego zmuszająca do wyjścia poza własną strefę komfortu może sprawić, iż jednostki wybitnie rozleniwione staną się mistrzami w znajdowaniu przeszkód i wymyślaniu wymówek.

Zamiast ruszyć się z miejsca i zacząć ćwiczyć, zamiast odłożyć paczkę niezdrowych przekąsek dzielnie opowiadają o piętrzących się trudnościach.

Jeżeli nadal chcesz się użalać nad swym ciężkim losem, to właściwie w tym miejscu możesz przerwać lekturę… Jeżeli jednak rzeczywiście pragniesz odmiany spróbuj znaleźć coś, co cię popchnie do działania. Co będzie stanowiło twoją motywację i da siłę w chwilach słabości, zwątpienia i pomoże przezwyciężyć leniwą naturę.

To wcale nie musi być poważne, pompatyczne. Wprost przeciwnie!

Wstań z fotela – znajdź dobry powód, by uprawiać sport!
 

Może któraś z poniższych opcji będzie stanie się twoją motywacją. A jeżeli masz inną, koniecznie się nią z nami podziel.
 

  • Patrzysz w lustro i widzisz tłuste, wątłe, pozbawione jędrności ciało. Możesz zakryć lustro lub też zaplanować regularną mający miejsce 2-3 razy w tygodniu aktywność fizyczną, a niezdrowe posiłki zamienić na pełnowartościowe.

  • Zaczniesz dziś, to już za 2-3 miesiące zobaczysz efekty swojej pracy, a za rok staniesz się motywacją dla innych.

  • Właściwie jeżeli sobie odpuścisz, to również możesz być czynnikiem, który ruszy innych z kanapy. Wezmą się za siebie, żeby tak nie wyglądać w przyszłości…

  • Zaczyna brakować ci ubrań, bo wszystkie się w jakiś magiczny sposób skurczyły? Spod t-shirtów wystaje brzuch, spodnie opinają się na udach i za nic nie chcą dalej wejść? Możesz znaleźć kilka dobrych argumentów i wymienić garderobę lub zadać sobie trud i zacząć działać.

  • Wyglądasz starzej niż twoi rówieśnicy, masz ziemistą cerę, zaniedbane ciało i odnotowujesz częste spadki nastroju… - daj sobie szansę, a zobaczysz, że regularny trening szybko odejmie ci kilka lat.

  • Pamiętaj również, że w trakcie aktywności ruchowej w twoim organizmie uwalniane są endorfiny, czyli hormony, które sprawią, że zyskasz lepsze samopoczucie, wprawią cię w dobry nastrój.

  • Coś jest nie tak, gdy słysząc „sześciopak” do głowy przychodzi ci tylko schłodzone i trzymane w lodówce piwo…

  • Nie dajesz rady odkręcić przykrywki od słoika, jesteś niezadowolony ze swojej wątłej sylwetki? Idź na trening!

  • Cierpisz na cukrzycę, problemy z ciśnieniem,  masz problemy z układem kostnym (osteoporoza) czy też zaburzoną równowagę hormonalną - aktywność fizyczna może skutecznie wspomóc leczenie farmakologiczne

  • Kiedy podczas intymnego zbliżenia myślisz tylko o tym, by jak najszybciej skończyć igraszki, gdyż za chwilę „wyplujesz płuca”… - to zdecydowanie znak, że nadszedł czas, by popracować nad kondycją.