Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak wytrwać w ambitnych celach noworocznych? Praktyczne porady

Do Nowego Roku zostało już tylko kilka dni. Prawie każdy z nas obiecuje sobie, że wraz z początkiem stycznia poprawi/zmieni na lepsze swoje życie. Składamy deklaracje, snujemy plany, wizualizujemy sobie siebie po „wielkich przemianach”… I wszystko byłoby idealnie, gdyby w większości przypadków, ten ogromny zapał nie okazywał się być słomianym.

Ty także obiecałeś sobie, że wraz z Nowym Rokiem rozpoczynasz „walkę” o lepszą sylwetkę? Spraw, żeby entuzjazm nie wygasł i zryw nie był tylko chwilowy. Jak to zrobić?

Przejdź od słów do czynów już teraz! Przecież nic (poza wygodą i lenistwem) nie stoi na przeszkodzie, byś już dziś zaczął się zdrowo odżywiać i ćwiczyć. Nie musisz czekać do poniedziałku czy też Nowego Roku, prawda?

Załóż i prowadź dziennik treningowo-żywieniowy. To rewelacyjna metoda na motywowanie samego siebie. Codzienne lub regularne „wypiski” sprawiają, że masz kontrolę nad działaniami i możesz na bieżąco monitorować własne postępy.

Dlaczego warto prowadzić dziennik treningowy?

  • Gdy sam nie potrafisz poradzić sobie z zagadnieniami dietetyczno-treningowymi, lecz rzeczywiście zależy ci na zrealizowaniu założenia, to na forum znajdziesz kompetentne osoby, które pomogą dobrać właściwie rozwiązania (np. podpowiedzą jak się odżywiać i/lub ćwiczyć).

  • W dzienniku zapisujesz cel, do którego dążysz oraz załączasz założenia dietetyczne i treningowe. Po dodaniu pierwszego postu najważniejszy krok masz już za sobą. Pozostaje tylko działać!

  • W swoich wypiskach umieszczaj dokładne relacje z ćwiczeń, jedzenia, opisuj samopoczucie. Nie ograniczaj się tylko do sprawozdań z dni treningowych, zaznaczaj także te, podczas których się regenerowałeś, czy też, z jakiegoś powodu, musiałeś zrezygnować z wysiłki fizycznego lub „odpuściłeś” dietę. Dzięki temu będziesz miał lepszy pogląd, w jakim stopniu realizujesz własne założenia, co z kolei pozwoli monitorować postępy lub „wyłapać” przyczynę ich braku.

  • Prowadzenie dziennika online, na forum, to nie tylko suche relacje własne, lecz także nawiązywanie kontaktów z osobami o podobnych celach i zainteresowaniach. Możesz liczyć na porady i komentarze, a także na wsparcie i bardziej „konkretną” motywację, gdy odwiedzający zauważą, że masz tendencje do pobłażania sobie.

  • Po dłuższym prowadzeniu dziennika masz już stałe grono znajomych, którzy podglądają, kibicują
    i wierzą w ciebie. Ich wsparcie i dobre słowa dadzą ci siłę, gdy przyjdą słabsze chwile. Nikt nie zrozumie cię tak dobrze, jak oni!

Na forum SFD znajdziesz wiele działów, w których możesz umieścić swój dziennik. Poświęć trochę czasu i wybierz ten, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom i zainteresowaniom (masz do wyboru m.in.: junior, po 35 roku życia, dział Ladies – dla kobiet, dzienniki treningowe dla początkujących, i wiele innych). Przed założeniem swojego bloga zapoznaj się z regulaminem działu, gdyż to w nim znajdziesz wszystkie niezbędne informacje potrzebne ci na tym etapie.

Podsumowanie

Prowadzenie dziennika to niewątpliwie bardzo ciekawe rozwiązanie, choć na pewno nie idealne dla każdego. Warto jednak sprawdzić, czy dzięki tej metodzie twój stopień zmotywowania oraz konsekwencja w działaniu ulegną poprawie. Niczym nie ryzykujesz, a korzyści mogą być nie do przecenienia!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.