Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Na co zwracać uwagę, by nie stracić motywacji?

Na co zwracać uwagę, by nie stracić motywacji?
Jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy byłeś mniej zmotywowany do ćwiczeń, prawdopodobnie nie jesteś sam. Końcówka roku, zamknięte siłownie i zbyt wiele godzin spędzonych w domu mogą tłumaczyć, dlaczego zaniedbałeś swoje treningi. Pamiętaj jednak, że sam jesteś odpowiedzialny za swoje osiągnięcia i nie możesz pozwolić, by czynniki zewnętrzne stawały Ci na drodze do osiągnięcia najlepszej formy swojego życia!

Działaj według planu i niczego nie rób "na siłę", nie ma tylko jednej i najlepszej drogi do celu. Omijaj przeszkody i idź drogą, która pozwoli na utrzymanie motywacji. Staraj się poczuć pasję. Jak obrać odpowiednią strategię?

Określ swój cel

Nie musisz brać udziału w zawodach, żeby mieć jasną wizję swojego celu. Twój cel niekoniecznie musi być związany z wyglądem fizycznym, ale przede wszystkim ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Silne i zdrowe ciało nie tylko dobrze wygląda, ale także czyni Cię zdrowszym i sprawniejszym w każdym wieku. Wiedząc po co trenujesz, pozwoli Ci przebrnąć przez ciężkie chwile, w których brakuje motywacji.

Wybierz aktywność, którą polubisz 

Zmuszanie się do trenowania czegoś, czego nie lubisz, wcześniej czy później zdemotywuje Cię do działania. Istnieje wiele różnych i ciekawych form treningów (zarówno siłowych, jak i cardio) oraz dyscyplin sportowych, które urozmaicą Twój trening i pozwolą utrzymać dobrą formę. Warto co jakiś czas próbować nowych opcji, wybierając to co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Robienie tego co sprawia Ci przyjemność, jest motywacją samą w sobie i będzie stanowiło swego rodzaju ucieczkę od codziennych obowiązków. 

Trenuj z pasją

Kiedy już znajdziesz swoją ulubioną formę treningu, oddaj się jej. Każda dyscyplina i sport mają swoich entuzjastów. Nieważne czy trenujesz na siłowni, grasz w squasha czy biegasz - stań się częścią teamu, który lubi to co ty, dołącz do grupy, bierz udział w forach i poczuj pasję w tym co robisz! Pomoże Ci to znaleźć motywację i sprawi, że będziesz mógł motywować innych dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Małymi krokami

Jeżeli zaczynasz coś nowego, musisz liczyć się z tym, że nie będzie łatwo. Jednym z błędów, które popełniamy, jest chęć osiągnięcia rezultatów od razu. Zbyt intensywne rzucanie się na nowy sport czy trening może szybko skończyć się wypaleniem i demotywować Cię do dalszych działań. Stawiaj sobie realistyczne cele i konsekwentnie, małymi krokami brnij do przodu. Zbyt duże oczekiwania często nas przerastają. 

Jedz zdrowo

Nawet jeśli konsekwentnie trenujesz, bez odpowiedniej diety nie będziesz w stanie osiągnąć wymarzonych rezultatów. Dieta to sposób życia. Dbając o siebie musimy pamiętać, że ciało musi być odpowiednio odżywione, aby mieć siłę i motywację do ćwiczeń i czerpać z nich korzyści. Zdrowa, zbilansowana dieta nie tylko odżywia ciało, ale także jest podstawą zdrowego i sportowego trybu życia. 

Równowaga

W życiu najważniejsza jest równowaga! Jeśli intensywnie trenujesz, musisz nauczyć się równie intensywnie odpoczywać. Pamiętaj, że zarówno Twoje ciało, jak i psychika potrzebują odpoczynku - jest to kluczowe do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Jeśli w ostatnim czasie sport i treningi wydają Ci szczególnie trudne, pamiętaj że sam jesteś odpowiedzialny za swoje osiągnięcia. Jeśli chcesz utrzymać dobrą formę, najwyższy czas pokonać przeciwności i wziąć się za siebie! Bez odpowiedniego nastawienia ciężko będzie Ci osiągnąć swój cel.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.