Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Na co zwracać uwagę, by nie stracić motywacji?

Na co zwracać uwagę, by nie stracić motywacji?
Jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy byłeś mniej zmotywowany do ćwiczeń, prawdopodobnie nie jesteś sam. Końcówka roku, zamknięte siłownie i zbyt wiele godzin spędzonych w domu mogą tłumaczyć, dlaczego zaniedbałeś swoje treningi. Pamiętaj jednak, że sam jesteś odpowiedzialny za swoje osiągnięcia i nie możesz pozwolić, by czynniki zewnętrzne stawały Ci na drodze do osiągnięcia najlepszej formy swojego życia!

Działaj według planu i niczego nie rób "na siłę", nie ma tylko jednej i najlepszej drogi do celu. Omijaj przeszkody i idź drogą, która pozwoli na utrzymanie motywacji. Staraj się poczuć pasję. Jak obrać odpowiednią strategię?

Określ swój cel

Nie musisz brać udziału w zawodach, żeby mieć jasną wizję swojego celu. Twój cel niekoniecznie musi być związany z wyglądem fizycznym, ale przede wszystkim ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Silne i zdrowe ciało nie tylko dobrze wygląda, ale także czyni Cię zdrowszym i sprawniejszym w każdym wieku. Wiedząc po co trenujesz, pozwoli Ci przebrnąć przez ciężkie chwile, w których brakuje motywacji.

Wybierz aktywność, którą polubisz 

Zmuszanie się do trenowania czegoś, czego nie lubisz, wcześniej czy później zdemotywuje Cię do działania. Istnieje wiele różnych i ciekawych form treningów (zarówno siłowych, jak i cardio) oraz dyscyplin sportowych, które urozmaicą Twój trening i pozwolą utrzymać dobrą formę. Warto co jakiś czas próbować nowych opcji, wybierając to co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Robienie tego co sprawia Ci przyjemność, jest motywacją samą w sobie i będzie stanowiło swego rodzaju ucieczkę od codziennych obowiązków. 

Trenuj z pasją

Kiedy już znajdziesz swoją ulubioną formę treningu, oddaj się jej. Każda dyscyplina i sport mają swoich entuzjastów. Nieważne czy trenujesz na siłowni, grasz w squasha czy biegasz - stań się częścią teamu, który lubi to co ty, dołącz do grupy, bierz udział w forach i poczuj pasję w tym co robisz! Pomoże Ci to znaleźć motywację i sprawi, że będziesz mógł motywować innych dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Małymi krokami

Jeżeli zaczynasz coś nowego, musisz liczyć się z tym, że nie będzie łatwo. Jednym z błędów, które popełniamy, jest chęć osiągnięcia rezultatów od razu. Zbyt intensywne rzucanie się na nowy sport czy trening może szybko skończyć się wypaleniem i demotywować Cię do dalszych działań. Stawiaj sobie realistyczne cele i konsekwentnie, małymi krokami brnij do przodu. Zbyt duże oczekiwania często nas przerastają. 

Jedz zdrowo

Nawet jeśli konsekwentnie trenujesz, bez odpowiedniej diety nie będziesz w stanie osiągnąć wymarzonych rezultatów. Dieta to sposób życia. Dbając o siebie musimy pamiętać, że ciało musi być odpowiednio odżywione, aby mieć siłę i motywację do ćwiczeń i czerpać z nich korzyści. Zdrowa, zbilansowana dieta nie tylko odżywia ciało, ale także jest podstawą zdrowego i sportowego trybu życia. 

Równowaga

W życiu najważniejsza jest równowaga! Jeśli intensywnie trenujesz, musisz nauczyć się równie intensywnie odpoczywać. Pamiętaj, że zarówno Twoje ciało, jak i psychika potrzebują odpoczynku - jest to kluczowe do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Jeśli w ostatnim czasie sport i treningi wydają Ci szczególnie trudne, pamiętaj że sam jesteś odpowiedzialny za swoje osiągnięcia. Jeśli chcesz utrzymać dobrą formę, najwyższy czas pokonać przeciwności i wziąć się za siebie! Bez odpowiedniego nastawienia ciężko będzie Ci osiągnąć swój cel.

W artykule mówimy o: Zdrowie