Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pomysły na świąteczne prezenty dla aktywnych i dbających o zdrowie

Ludzie aktywni i dbający o zdrowie postrzegani bywają przez rodzinę czy znajomych jako bardziej wymagający i wybredni – choćby ze względu na dość rygorystyczne podejście do kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem. Stąd też wybranie prezentu dla kogoś takiego przysparza nie mało problemów. Tymczasem rozwiązanie może być prostsze, niż myślisz, nie musi również wiązać się z dużym nakładem finansowym. Oto co może trafić w gust osoby aktywnej.

Sportowe gadżety

Przede wszystkim warto mieć rozeznanie, jaką dyscypliną sportową obdarowywana osoba się interesuje, pomoże to uniknąć wielu nieporozumień. Jednak takie akcesoria jak bidon czy ręcznik przydadzą się niemal każdemu. Warto także rozważyć opcję dedykacji – będzie to z pewnością mile widziany i oryginalny gest. Względem ubrań, rękawiczek i butów warto zachować ostrożność – istnieje duże ryzyko nietrafienia z rozmiarem. Natomiast prezentowa klasyka – w postaci skarpetek, to opcja trochę nudna, ale sprawdzona…

Kuchenne gadżety

Osoby dbające o swoje zdrowie, doskonale czują się w kuchni i z pewnością docenią prezent w kulinarnym klimacie. Może to być zarówno kuchenny fartuch, zestaw młynków do soli i pieprzu, minutnik w zabawnym kształcie, komplet sztućców do sałatek czy też inny element zastawy kuchennej. W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego znajdziemy wiele niebanalnych i atrakcyjnych gadżetów, które umilą czas spędzany w kuchni.

Coś dla smakoszy

Jak wiadomo osobom dbającym o zdrowie, nie wypada darować typowych łakoci – na pewno nie będzie to prezent trafiony. Można natomiast wybrać coś „spożywczego” posiadającego niewątpliwe walory odżywcze i prozdrowotne. Dobrym pomysłem będą herbaty, kawa, czekolada zawierająca minimum 70% kakao, przyprawy.

Literatura zawsze w modzie

Książka to również prezentowa klasyka. Osobom aktywnym zamiast kryminałów czy powieści romantycznej z całą pewnością można podarować książkę dotyczącą kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem i zdrowiem. Warto jednak nie sugerować się wyłącznie obowiązującymi trendami i „modnymi” autorami, a poszukiwać opracowań opierających się na wiarygodnych źródłach naukowych. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem będzie książka kucharska – jakakolwiek by ona nie była, to zapalony amator zdrowego odżywiania zawsze znajdzie w niej inspirację do swoich eksperymentów naukowych.

Suplementy diety

Osobom rozeznanym w temacie prezent w postaci dobrej jakościowo odżywki białkowej czy BCAA na pewno sprawi niemałą przyjemność. Niemniej jednak warto mieć jakiekolwiek rozeznanie co do preferencji obdarowywanego, w przeciwny razie niezmiernie łatwo jest popełnić prezentowe faux-pas. Na przykład kuzynka, która niedawno nabrała trochę ciała może poczuć się niezręcznie gdy otrzyma w prezencie super mocny spalacz…

Kosmetyki

Kosmetyki to również zawsze dobry pomysł. Balsam do ciała czy żel pod prysznic z pewnością ucieszą bardziej niż wszechobecne słodycze. Z kupowaniem kremów przeciwzmarszczkowych czy antyperspirantów lepiej jest się powstrzymać – mogą nie zawsze być mile widziane.

Podsumowanie

Wybieranie prezentów dla bliskich osób to duża przyjemność, ale również niezbyt łatwe zadanie, zwłaszczazwłaszcza że czasu jest coraz mniej. Aby uniknąć prezentowej pomyłki i nie zwariować podczas przedświątecznej gorączki zakupów, dobrze jest choć pobieżnie poznać preferencje i oczekiwania obdarowywanego.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.